Trideset dionica je padalo na svaku koja je rasla na newyorškoj burzi, gdje je u srijedu protrgovano 1,6 mlrd. dionica ili 8.6 % više od prosjeka u 3 mj.
Dionice na Wall Streetu su na najnižoj razini od 2003.
Dionice na Wall Streetu u srijedu su zabilježile strmoglavi pad, a svi indeksi pali su na najnižu razinu od 2003. zbog rastuće zabrinutosti za zdravlje financijskog sustava i opstanak američke autoindustrije. Dionica Citigroupa potonula je za 23 posto, na 6,40 dolara, najniže u 13 godina, i izgubila mjesto četvrte najveće banke u SAD-u. Dionica General Motorsa otklizala je za 9,7 posto, na najnižu razinu od 1940-ih godina, a Ford je izgubio 25 posto tržišne vrijednosti.
Četrnaest tvrtki obuhvaćenih indeksom Standard & Poor's 500 palo je za 20 ili više posto nakon što su vladini podaci pokazali da se recesija produbljuje, a rastu očekivanja da će osiguravatelji iskazati još gubitaka, izvijestila je poslovna agencija Bloomberg. Indeks S&P 500 potonuo je za 6,1 posto na 806,58 bodova povećavajući pad na 45 posto u ovoj godini, koja bi u slučaju nastavka trenda mogla biti najgora od 1931. Indeks Dow Jones pao je za 427,47 bodova ili 5,1 posto, na 7997,28 bodova. Tehnološki indeks Nasdaq Composite pao je za 6,5 posto na 1386,42 bodova.
Trideset dionica padalo je na svaku koja je rasla na newyorškoj burzi - NYSE, gdje je u srijedu protrgovano 1,6 milijardi dionica ili 8,6 posto više od tromjesečnog prosjeka. Prodaja je eskalirala u završnim minutama trgovanja u srijedu, kad su ulagači izvlačili novac s tržišta. Zabrinutost ulagača, koja je uzrok široke rasprodaje dionica, posebno je pogodila financijske dionice. Obveznice su rasle, posebno dugoročne, jer ulagači traže relativnu sigurnost u vladinu zaduženju.
Direktor General Motorsa Rick Wagoner i njegovi kolege iz autoindustrije u srijedu su pred Kongresom obrazlagali svoj zahtjev da im vlada s 25 milijardi dolara pomogne da prevladaju krizu i izbjegnu stečajeve te gubitak desetaka tisuća radnih mjesta. No čini se da u Kongresu nema dovoljno podrške za taj plan, kojem se protive Bijela kuća i republikanci u Senatu.