Petero optuženih terete da su od 2004. do 2008. preko tvrtki Core Media i Media Sport pomoću fiktivnih računa izvukli 22,9 milijuna kuna od kojih su 13,2 milijuna zadržali te za utaju oko 4,4 milijuna kuna poreza
Dijana Čuljak i Vladimir Šelebaj Sellieri ići će u zatvor, a moraju vratiti i 13 milijuna kuna
Vijeće zagrebačkog Županijskog suda pod presjedanjem sutkinje Tamare Pleše zbog gospodarskih malverzacija ponovo je nepravomoćno osudilo se aktere te afere - Vladimira Šelebaja Selliera, Dijanu Čuljak, njegovu bivšu suprugu, te Vladu Bućana, Igora Šumakovića i Tončeka Mandića.
Prva osuđujuća nepravomoćna presuda donesena je u listopadu 2017., a Vrhovni sud ju je ukinuo u rujnu 2021. Na ponovljenom suđenju Šelebaj Sellier nepravomoćno je osuđen na djelomičnu uvjetnu kaznu od dvije godine zatvora. Godinu dana provest će u zatvoru, a ostatak mu se mijenja uvjetnom kaznom uz rok kušnje od tri godine.
Oduzet će mu 6,5 milijuna kuna protupravno stečene imovinske koristi, a i Republici Hrvatskoj mora platiti imovinsko- pravni zahtjev u iznosu od 4,4 milijuna kuna. Dijana Čuljak nepravomoćno je osuđena na djelomičnu uvjetnu kaznu od godinu i tri mjeseca zatvora. Sedam mjeseci morat će provesti u zatvoru, a ostalo joj se mijenja uvjetnom kaznom uz rok kušnje od tri godine.
Vrijeme provedeno u pritvoru od 8. ožujka 2013. do 24. svibnja 2013. uračunat će joj se u kaznu. I njoj se oduzima 6,5 milijuna kuna protupravno stečene koristi. Osim toga, nepravomoćno je oslobođena optužbi za sprječavanje dokazivanja.
Vlado Bućan uvjetno je osuđen na 10 mjeseci zatvora uz rok kušnje od dvije godine te će mu oduzeti 483.307 kuna. Na uvjetne kazne osuđeni su i Igor Šumaković i Tonček Mandić. Šumaković je uvjetno osuđen na godinu dana zatvora uz rok kušnje od tri godine, dok je Mandić dobio osam mjeseci zatvora uvjetno uz rok kušnje od tri godine. Njih su dvojica na prvom suđenju bili osuđeni na zatvorske kazne koje su im bile zamijenjene radom za opće dobro, Šumaković je bio uvjetno osuđen na šest mjeseci zatvora te oduzimanjem 483.307 kuna, dok su bivši supružnici bili osuđeni na nešto neznatno više djelomično uvjetne kazne nego sada, no morali su vratiti svaki po 1,6 milijuna kuna.
Podsjećamo, terete ih da su od 2004. do 2008. preko tvrtki Core Media i Media Sport pomoću fiktivnih računa izvukli 22,9 milijuna kuna. Od tog novca, prema optužnici koja je podignuta još 2013., oko 9,7 milijuna kuna utrošili su na poslovanje tvrtki, dok su ostalo zadržali za sebe.
Osim za zloporabe teretili su se i za utaju oko 4,4 milijuna kuna poreza. Prva presuda bila je ukinuta jer nije bilo dobro objašnjeno koje su uloge imali pojedini optuženici, a bile su spone i neke sume koje su se spominjale u činjeničnom opisu.