Djevojčicu su primili u specijaliziranu dječju bolnicu Great Ormond Street Hospital u okolici Londona gdje su joj dali eksperimentalni lijek kao zadnju nadu. Nakon šest mjeseci rak je nestao, prenosi BBC
Curicu izliječili od najgore vrste raka kad su svi odustali! 'Lani smo mislili da joj je zadnji Božić'
Akutna limfocitna leukemija odgovorna je za 80% akutnih leukemija dječje dobi, s najvećom učestalošću u dobi između 3 i 7 godina. Tu je dijagnozu dobila Alyssa (13) iz Leicestera u Velikoj Britaniji u svibnju prošle godine. Kemoterapija nije davala rezultate, djevojčica je išla i na presađivanje koštane srži. No ni to nije pomoglo. Rak je bio u terminalnoj fazi.
- U ovo doba lani mislila sam da nam je to zadnji Božić. U siječnju sam plakala na njezin rođendan - ispričala je majka Kiona.
Djevojčicu su primili u specijaliziranu dječju bolnicu Great Ormond Street Hospital u okolici Londona gdje su joj dali eksperimentalni lijek kao zadnju nadu. Nakon šest mjeseci rak je nestao, prenosi BBC.
- Da nije ovoga, umrla bih - rekla je djevojčica.
Liječnici su koristili revolucionarnu metodu pomoću koje su mijenjali molekularnu strukturu genetskog koda te projektirali nove vrste T-stanica koje su došle od donora te su ih modificirali kako bi uništavale kancerogene T-stanice u tijelu djevojčice.
Promjenom genskog koda T-stanice koje je curica dobila od donora nisu napadale zdrave stanice, a znanstvenici su uspjeli i napravili tzv. 'plašt nevidljivosti' koji je spriječio ubijanje tih stanica lijekom za kemoterapiju. Ako terapija uspije, Alyssin imunološki sustav - uključujući T-stanice - bit će ponovno izgrađen drugom transplantacijom koštane srži.