Poštujući regulatorni okvir, cilj Aircasha je uključiti se u cijeli spektar digitalnih financijskih usluga i prostora digitalne imovine.
Aircash uskoro u svoj digitalni novčanik dodaje kriptoimovinu
Aircash je izvijestio u ponedjeljak kako su u širenju unutar EU te praćenjem navika i potreba korisnika prepoznali trenutak za ulazak u ekosustav kriptoimovine.
Poštujući regulatorni okvir, cilj Aircasha je uključiti se u cijeli spektar digitalnih financijskih usluga i prostora digitalne imovine. Drugim riječima, to znači uključivanje u visoko dinamični ekosustav kriptoimovine i DLT-a, navode iz kompanije.
Filip Šaravanja, voditelj digitalne imovine u Aircashu, odgovoran je za izgradnju rješenja koja će korisnicima Aircash aplikacije omogućiti pristup globalnim tržištima kapitala te ekosustavu kriptoimovine i DLT- a (blockchain).
Pojasnio je zašto je važno odgovoriti na ovu potrebu tržišta i kako će u Aircashu izgledati sam razvoj kripto i DLT usluga.
- Namjera je da se korisnicima Aircash aplikacije za početak omogući trgovanje različitim oblicima digitalne imovine, kako kriptoimovinom, tako i tradicionalnim financijskim instrumentima u obliku koji je za korisnike izrazito pristupačan - rekao je Šaravanja.
Dodaje i kako Aircash, kada je u pitanju razvoj novih i unapređenje postojećih proizvoda uz korištenje naprednih tehnologija, tu nema namjeru stati.
- Iznimno konkurentno EU tržište financijskih usluga u kojem Aircash posluje zahtjeva kontinuirani razvoj novih mogućnosti i vrijednosti za sve korisnike. Mnogi pokušaji primjene inovativnih tehnologija, kao što vidimo na primjeru Web3, dobili su izuzetno puno pozornosti unazad nekoliko godina, ali se još uvijek nalaze u začetku evolucijskog ciklusa unutar digitalnih financija - zaključuje Šaravanja.
Aircash je prvi hrvatski fintech koji širi dostupnost svojih usluga i proizvoda unutar EU. Iako je, kažu, pred njima još puno posla, vesele se nadolazećim izazovima u stvaranju jednostavnog i pouzdanog načina da svojim korisnicima približe cijeli spektar digitalnih financijskih i Web3 u