Komentari 3

Mladi hrvatski vaterpolisti prvaci su Europe! Protiv Crne Gore presudila drama peteraca

Hrvatska U-19 vaterpolska reprezentacija pobijedila je Crnu Goru 10-8 i postala prvak Europe u bugarskom Burgasu

Hrvatska U-19 vaterpolska reprezentacija prvak je Europe! Mladi hrvatski vaterpolisti u bugarskom Burgasu, u utakmici za zlato, pobijedili su vršnjake iz Crne Gore rezultatom 10-8 (7-7) nakon izvođenja peteraca te se popeli na vrh Europe.

Hrvatska U19 reprezentacija u grupnoj fazi natjecanja ostvarila je pobjede protiv Španjolske i Crne Gore, dok je od Mađarske izgubila s jednim pogotkom razlike. U osmini finala svladali su Tursku, u četvrtfinalu Grčku, a u polufinalu su sjajnom igrom ponovno nadigrali Španjolsku i pobijedili s rezultatom 14-10.

Srpski vaterpolist izabrao Hrvatsku, Srbija luduje: 'Izdao nas je! Gledamo i ne vjerujemo'
Hrvati se pobunili zbog imena bazena: Crnogorski klub će protiv naših igrati izvan Kotora

Zlato za Hrvatsku nakon dramatične završnice Hrvatska je sredinom treće četvrtine povela s 4-2, no do kraja tog perioda nije uspjela postići pogodak. Crna Gora je uspjela izjednačiti te se u posljednju četvrtinu ušlo s rezultatom 4-4. Početkom zadnje dionice, Hrvatska je prekrasnim golom Ivuše Burđeleza ponovno povela s 5-4, a ubrzo je nakon fantastične šraube Viktora Tončinića s tri metra povećala prednost na 6-4.

Crnogorci su preko Andrije Roganovića, uz puno sreće, smanjili na 6-5. Tri minute prije kraja Danilo Stupar sjajnim golom iz daljine izjednačio je rezultat na 6-6. Dvije minute prije kraja, Crna Gora je s igračem više povela 7-6 zahvaljujući pogotku Balše Vučkovića. Međutim, s igračem više Burđelez je 39 sekundi prije kraja izjednačio na 7-7. Kako do kraja utakmice nije bilo golova, pobjednik je odlučen izvođenjem peteraca. Hrvatska je realizirala sva tri pokušaja, dok je Crna Gora promašila tri, što je omogućilo Hrvatskoj da osvoji zlatnu medalju.