Mektić izborio finale parova na ATP-u u Šangaju i napravio velik korak prema završnici u Torinu

Hrvatski tenisač Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof pobijedili su Edouarda Rogera Vasselina i Santaiaga Gonzaleza sa 6-7(3), 6-4, 10-6 nakon sat i 50 minuta igre

Hrvatski tenisač Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof plasirali su se u finale teniksog ATP Masters 1000 turnira u Šangaju.

POGLEDAJTE VIDEO:

Mektić i Pavić nakon ulaska u finale 02:00

Mektić je sa svojim nizozemskim partnerom u polufinalu pobijedio francusko-meksičku kombinaciju Edouarda Rogera Vasselina i Santaiaga Gonzaleza sa 6-7(3), 6-4, 10-6 nakon sat i 50 minuta igre.

Mektić i Koolhof ostali su bez finala ATP turnira u Pekingu

Nakon što je prvi set odlučen u tie breaku, Mektić i Koolhof su u drugom setu gubili 0-3 nakon izgubljenog servisa, ali su se onda vratili i na kraju dobili set 6-4.

U finalu će igrati protiv pobjednika susreta između češko-nizozemske kombinacije Adam Pavlašek-Jean-Julien Rojer i Argentinaca Maxima Gonzalea i Andresa Moltenija.

Đoković u svojem stilu krenuo po jubilarnu 100. titulu. Svađao se sa sucem, psovao i pobijedio

Ovim su rezultatom Mektić i Koolhof skočili na sedmu poziciju u poretku za nastup na ATP završnici u Torinu