to je zbog divlje gradnje, i naročito zbog propusnih septičkih jama. Inspekcija koja dođe u pregled dobije lovu na ruke, i potpiše da je sve OK. Ili investitor izgradi propisno septičku jamu, zatvorenu i nepropusnu, sa betonskim dnom, ali kada ode inspekcija (koja je utvrdila da je sve u redu, a fakat je i bilo, jer je jama bila nepropusna.... pa i nije, u ovom slučaju morao mititi inspekciju) onda investitor lijepo razbije betonsko dno jame, jer mu je puno isplativije da mokraća i izmet poniru u zemlju, nego da svako toliko naručuje pražnjenje septičke jame. Rješenje? Tamo gdje nema riješene kanalizacije, zakonom narediti obaveznu ugradnju bio-septičke jame, pa se ovo ne bi dešavalo.
ot
otocan
21.8.2019.
Odustani
Tako i mi radimo, jer komunalno ne želi organizirati ispumpavanje i problem je jer što ako ti se prepuni ali u projektu je kanalizacija zahvaljujući EU. No ipak
, analize pokazuju da je ok more.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .