Penis u punoj erekciji sačuvan je u jantaru, nalazi se u muzeju u Berlinu te pokazuje kako se u spolnom odnosu nije puno toga promijenilo do danas
Znanstvenici su otkrili erekciju staru čak 99 milijuna godina
Znanstvenici vjeruju da je pauk pao u smolu tijekom spolnog odnosa i ostao zauvijek sačuvan u 99 milijuna godina starom komadu burmanskog jantara. Naime, ženke u njegovoj blizini nema, a to mu se dogodilo usred potpune erekcije. Nesretni pauk je roda Halitherses grimaldii i otkriven je u 2005. godine kad se našao u rukama znatiželjnog znanstvenika Jasona Dunlopa iz muzeja für Naturkunde u Berlinu i njegovog tima koji su i objavili veliku vijest.
Po obliku je malo nalik ljudskom penisu samo što je ovaj dugačak otprilike 0,2 milimetra.
Prema studiji objavljenoj u časopisu The Science of Nature, Dunlop i njegov tim koristili su 3D fotografiju ovog pauka u jantaru i na taj način su uspjeli pronaći njegov penis. Znanstvenici kažu kako do erekcije možda nije došlo tijekom seksualnog odnosa već nakon što je pao u smolu. Tad mu se tlak mogao toliko podignuti dok se koprcao da se izvuče iz ljepljive smole da je dobio erekciju. I dok većina drugih pauka koristi noge kako bi oplodili ženke, ova vrsta ima penis.
Ovo otkriće vrlo je važno za sve koji se bave istraživanjem pauka jer shvaćaju da se nije puno toga promijenilo od prije tolikih milijuna godina, barem što se tiče oplodnje u svijetu ovih životinjica. Inače, većinu života kod ove vrste pauka spolni organ je skriven unutar tijela pa je sama prilika vidjeti ga izvan tijela izuzetna, posebno ako je ovoliko star. Po obliku je malo nalik ljudskom penisu samo što je ovaj dugačak otprilike 0,2 milimetra.