Obavijesti

Lifestyle

Komentari 0

Usiljeni osmijeh na poslu će pogoršati raspoloženje ljudi

Usiljeni osmijeh na poslu će pogoršati raspoloženje ljudi
1

Insistiranje na dobrom raspoloženju i uslužnosti postala je norma koju poslodavci očekuju, a žene se zbog toga gore osjećaju nego muškarci, otkrilo je istraživanje

Glumljenje dobrog raspoloženja na poslu kako bi udovoljili kolegama, poslodavcu i klijentima pogoršava raspoloženje zaposlenih i umanjuje radnu produktivnost, otkrila je studija Sveučilišta Michigan. Radnici koji često imaju "umjetan" osmijeh zbog toga se mogu osjećati depresivno i iscrpljeno. Istraživanje je obuhvatilo zaposlenike prijevozničkih kompanija, trgovina, banaka i pozivnih centara. Njima je u opisu posla da budu dobro raspoloženi i nasmiješeni veći dio dana.

- Poslodavci često misle da forsiranje dobrog rapoloženja radnika pridonosi uspješnosti posla, no ono je zapravo kontraproduktivno - smatra voditelj studije, Brent Scott.

Žene su više pogođene

Taj efekt jače utječe na žene, i njihovo raspoloženje bilo je znatno gore nego kod muškaraca na kraju radnog dana. Glumljenje dobrog raspoloženja dok se u stvarnosti osjećamo loše, postalo je kulturna norma u poslovanju. Kod žena ono ima veće posljedice jer se od njih očekuje da intenzivnije pokazuju osjećaje, čak i one lažne. Zbog toga se često javlja osjećaj neautentičnosti i emocionalne iscrpljenosti.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 0
Osam činjenica o nevjeri: Tko, zašto i kako postaje varalica
MANJE POZNATO

Osam činjenica o nevjeri: Tko, zašto i kako postaje varalica

Preljubnici su najčešće zadovoljni svojim odnosom, ako žena vara to je češće kraj odnosa, a većina varalica će uslijed afere sve češće voditi ljubav i s partnerom