Lijekovima u kupaonici i kuhinji štete toplina i vlaga. Najbolje ih je čuvati u ormariću s ključem u spavaćoj sobi, kaže mr. pharm. Martina Juzbašić
U kućnoj ljekarni trebaju biti ugljen, sol i antiseptik
U kućnoj ljekarni uvijek treba imati lijekove protiv bolova i temperature u tabletama, a imate li malu djecu, njima će biti primjereniji čepići i sirupi, objašnjava mr. pharm. Martina Juzbašić. Antiseptici protiv upale grla u tekućini ili pastilama brzo pomažu protiv prehlada i upala grla. Kod proljeva i povraćanja najveća je opasnost od dehidracije, a medicinski ugljen i rehidracijska sol nadoknađuju elektrolite. Tabletu ili prašak dovoljno je rastopiti u vodi. Poreže li se netko od ukućana, treba imati antiseptik, a imate li malu djecu, birajte one bez alkohola jer ne peku kad se stave na ranu. Lijekovi se ne smiju držati u kupaonici jer će upiti vlagu, upozorava mr. pharm. Juzbašić iz ljekarne Joukthadar.
Najbolje ih je čuvati u ormarima ili ladicama, daleko od izvora svjetlosti i topline. Neki se lijekovi drže u hladnjaku pa treba pažljivo čitati upute za uporabu svakog lijeka i ostaviti ih u originalnoj ambalaži kako bi se lako mogao provjeriti rok trajanja. Tablete traju oko pet godina, a sirupi i masti kraće.