Kod odabira kreme najvažnija su dva sastojka, oni koji sprječavaju isušivanje poput ulja jojobe i shea maslaca te oni koji hidratiziraju kožu kao glicerin i urea
Ruke će biti njegovane i meke zimi uz dva ključna sastojka
Vjetar i niske temperature nepovoljno djeluju na kožu ruku, koja je uz lice najviše izložena nepovoljnim vremenskim uvjetima. Osobito su opasne promjene prilikom izlaska iz toplog na hladno i obrnuto. To uzrokuju grčenje žila, usporavanje cirkulacije, crvenilo te pucanje kože.
Koža u zimskim uvjetima lako dehidrira i treba joj intenzivnija njega. To osobito vrijedi za osjetljiviju kožu koja je sklona upalama, crvenilu i ljuštenju. Zimi ruke treba prati mlakom vodom i blagim šamponom, a nikako ne vrućom jer će je dodatno isušiti, piše WebMD.
Dva su ključna sastojka za njegu kože ruku
Kreme se preporučuje koristiti i prije nego se pojave prvi znakovi dehidracije. Tako će se stvoriti zaštitni sloj koji će spriječiti gubitak vlage i prirodnih ulja neophodnih za meku i zdravu kožu.
Najbolje ju je nanositi pet do šest puta na dan, a obavezno treba namazati i nokte jer i oni brzo gube vlagu i lome se, savjetuju dermatolozi.
Kod odabira kreme najvažnija su dva sastojka, oni koji sprječavaju isušivanje i oni koji hidratiziraju kožu. Jojobino ulje, shea maslac, petrolej i mast životinjskog porijekla lanolin spriječit će gubitak vlage, a zadržat će je glicerin, hijaluronska kiselina, urea i alfa hidroksilna kiselina.
Neke kreme sadrže obje vrste sastojaka, no mogu poslužiti i dvije različite kreme, s time da prvu nanesete hidratantnu kremu koja zadržava vlagu, a nakon što se upije i kremu sa sastojcima koji sprječavaju isušivanje.
Već oštećena koža voli pčelinji vosak i kakao maslac
Ako je koža već popucala, veća oštećenja ublažit će gušće kreme koje će je dubinski nahraniti. Najbolji izbor su one na bazi kakao ili shea maslaca, pčelinjeg voska i silikonskog ulja dimetikona. Treba ih nanijeti na ruke, staviti rukavice i ostaviti preko noći.
Kućna manikura: Maslinovo ulje i kamilica za nježne dodire