Splitski festival privlači niz ideja i raznih kreacija te suradnji, ovo je jedna od onih koji potiču zapošljavanje osoba kojima je ograničena ponuda poslova koje mogu raditi
Osobe s invaliditetom izrađuju poseban dizajn za Ultra festival
Na ovogodišnjem Ultra Europe festivalu u Splitu osobe s invaliditetom potpisuju dizajn, u fokusu su privremene tetovaže, 3D naljepnice, posteri, naočale te brojni drugi detalji.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
- Zapošljavamo osobe koje imaju neka ograničenja, a uz pomoć naše edukacije i radionica osamostaljujemo ih u radu na strojevima. Omogućujemo da budu dio društva putem radionica za integraciju. Razbijamo predrasude, svakodnevno dokazujući to vrhunskim proizvodima koje osobe s invaliditetom rade po originalnom dizajnu - izjavio je Filip Macan, mladi voditelj projekta obiteljske tvrtke Macan iz zagrebačke Dubrave.
Svojim inovacijama u dizajnu u kreiranju i razvijanju novih dizajnerskih produkata potiču lokalnu, ali i širu poslovnu zajednicu na zapošljavanje i integraciju osoba s invaliditetom.
- Ove godine pridružit će mi se i kolega Nikola koji ima 23 godine, osoba je s invaliditetom, ali prije svega fotograf, radi u tiskari, radi za strojevima i dolazi na Ultru kao službeni fotograf Macana. Došao je raditi preko zavoda za zapošljavanje na stručno osposobljavanje i naučio je raditi na grafičkim strojevima. S vremenom, njegov talent za fotografiju je postao evidentan, pa nam ništa drugo nije preostalo nego da ga zaposlimo i kao fotografa u tiskari, a sada i na Ultri - dodao je Filip.
Filip i Nikola će na štandu ponuditi 200 motiva privremenih tetovaža među kojima su Ultra logo, horoskopski znakovi, razni životinjski i biljni motivi, citati, smajlići, vanzemaljac te razni drugi motivi. Postoje tri vrste tetovaža: klasične crne, u boji te one najposebnije - zlatne metallic.
Zabavne su razne stvarčice - od stickera za mobitele, privjesaka za ključeve, plakata do magneta za uspomenu.
- Osobe s invaliditetom imaju neka ograničenja, a mi ih integriramo u društvo na takav način da im olakšamo i omogućimo rad. Sve se može naučiti raditi uz puno takta, mjeru i empatiju, tako da osobe s invaliditetom sve rade same uz originalni dizajn - ponosan je voditelj projekta.