Obavijesti

Lifestyle

Komentari 7

'Mikro varanje' u vezi: Skrivena prijetnja ili bezopasan flert?

'Mikro varanje' u vezi: Skrivena prijetnja ili bezopasan flert?

Stručnjaci za veze otkrivaju suptilne znakove da vas partner vara bez da je riječ o klasičnom preljubu. 'Krivi' partneri obično u tome ne vide ništa loše. Ključ je u namjeri

Mikro varanje složen je oblik flerta - namjera je ono što čini ključnu razliku. Ponašanja su subjektivna za svaki pojedinačni odnos. Dok jedan par može flertovanje s konobarom smatrati mikro prevarom, drugi ga mogu smatrati bezopasnim.

Hannah Paull, kliničarka Berman Psychotherapy instituta, kaže da je to "skoro varanje", u smislu da niste "potpuno seksualno ili emocionalno stupili u vezu s drugom osobom izvan svoje veze, ali ste hodali na tankoj liniji, nadajući se da vas neće uhvatiti."

POGLEDAJTE VIDEO:

Pokretanje videa...

Testira 01:00

Ključ svake nevjere je prikrivanje

Ponašanja koja su skrivena od partnera jer podsvjesno znate da to ne biste trebali činiti spadaju u nevjeru. Ako ste flertali s konobarom, a znate da bi vašem partneru smetalo nešto što ste rekli, ili ste odgovorili bivšem ili bivšoj na neku poruku jer ste nakon prekida ostali prijatelji i to ne želite reći sadašnjem partneru, to se može protumačiti kao 'nesvjesno' varanje.

'Oprostila sam bivšem prevaru, a tek onda me do kraja ponizio'
'Oprostila sam bivšem prevaru, a tek onda me do kraja ponizio'

No neki su ljudi samo prirodno koketni, može se reći, i njima je neki oblik komunikacije s drugim ljudima prirodan i nema skrivene namjere. Iako je to točno, Paull je objasnila važnost komunikacije s partnerom.

 - Niti jedno ponašanje nije samo po sebi 'loše' ili 'pogrešno', ako postoji uzajamni dogovor unutar odnosa o tome gdje je granica. Međutim, ako ste vi ili vaš partner svjesni granice i ona je namjerno prijeđena, tada će doći do sukoba i povrijeđenosti - istaknula je.

U digitalno doba mikro varanje je postalo puno jednostavnije i dostupnije, primjerice na aplikaciji Snapchat koja izbriše poruke nakon što izađete iz razgovora. Digitalno doba nedvojbeno je normaliziralo rizično ponašanje koje ne poštuje odnos s drugom osobom. Ono što može početi kao nevino može brzo postati opasno i štetno za vezu, ukoliko se namjera promijeni.

Postao opsjednut drugom, pa svojoj ženi rekao: 'Mi smo jači'
Postao opsjednut drugom, pa svojoj ženi rekao: 'Mi smo jači'

Popis nekih od neprimjerenih ponašanja:

1. Skrivanje razmjene poruka ili brisanje kako ih vaš partner ne bi vidio
2. Tajno komuniciranje s bivšim ili bilo kime s kim vaš partner ne bi želio da komunicirate
3. Neprimjerena interakcija s nekim osobama
4. Slanje DM poruke nekome koga smatrate privlačnim i ulaženje u intimne razgovore ili razmjenu fotografija

Ukoliko se pronalazite u nekoj od ovih stavki ili znate da je partner to napravio, najbolje da razmislite o namjeri takvog ponašanja i razgovarate s partnerom kako bi izolirali takvo buduće ponašanje, piše Indy100.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 7