Ove korake bitno je pratiti jer kad na koži lica krenu mrlje i poremećaji pigmenata, skidanje istih je teško i dugotrajno. Stoga, bolje je držati se ovih praktičnih savjeta koji vrijede za sve
Kako zaštititi lice na suncu: Pet bitnih pravila koja će spriječiti starenje i dubinsko isušivanje kože lica
Čim krenu topliji dani, liječnici i brojni zdravstveni stručnjaci upozoravaju na nekoliko bitnih stvari - jedna od njih je njega lica kremama sa zaštitnim faktorom.
1. Koristite kremu sa zaštitnim faktorom (SPF)
Kada ste izloženi suncu, koristite kremu za sunčanje sa SPF-om od 30 ili više. Nanesite je 15-30 minuta prije izlaganja suncu i ponavljajte svaka dva sata, nakon kupanja ili intenzivnog znojenja. Osim na moru, ne zaboravimo na zaštitu tijekom bavljenja sportom na otvorenom.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
2. Šešir i duži rukavi
Ako ste osjetljivi na sunce te se na koži pojavljuju ekcemi i alergijske reakcije, dobro je i razmisliti o šeširu te majicama dužih rukava. No, idealno je u tom slučaju nositi odjeću od pamuka ili nekog drugog prirodnog materijala kao što je lan.
3 Izbjegavajte sunce u najtoplijem dijelu dana
Pokušajte izbjegavati sunce između 10 sati ujutro i 4 sata popodne, kada su UV zrake najjače. U slučaju da to ne možete, bitno je imati dobru kremu s visokim zaštitnim faktorom.
4. Hidratizirajte kožu
Pijte dovoljno vode i koristite hidratantnu kremu kako biste održali hidrataciju kože, koja može biti ili s godinama postati osjetljivija na sunčeve UV zrake.
5 Obratite pažnju na prve znakove oštećenja kože
Redovito provjeravajte svoju kožu kako biste otkrili znakove oštećenja, uključujući mrlje, promjene u teksturi, pigmentaciju ili promjene u veličini i obliku madeža.
Ako primijetite bilo kakve promjene, posjetite dermatologa ili neku drugu stručnu osobu koja vam može dati personalizirani savjet. Madeže bi trebalo pregledavati češće, naročito tijekom proljeća i ljeta, kako se na njima ne bi krenule dešavati sumnjive promjene.