Jedan od komada nakita kojeg čuvamo godinama svakako je zaručnički prsten, često raskošniji od vjenčane burme, stoga pri odabiru treba paziti da je klasičan i da se slaže sa stilom buduće mladenke
Kako izabrati zaručnički prsten? Neka bude bezvremenskog dizajna, bez previše ukrasa
Pri odabiru zaručničkog prstena stanite vjerni svom osobnom stilu. Razmišljajte o nakitu koji nosite redovito; ako više volite srebro, tada zaručnički prsten od žutog zlata možda neće biti idealan odabir. Izbjegavajte trendove koji traju kratko, za razliku od vašeg nakita.
- Trendovi dolaze i odlaze, ali prsten bi vas trebao predstavljati uvijek, bez obzira na godine, modu i dob. Ružičasto zlato je možda danas u trendu, no vjerojatno neće biti za desetak godina - ističe Lindsay Reinsmith, suosnivačica kompanije Ada Diamonds za Bridal Guide.
POGLEDAJTE VIDEO: Neobična vjenčanica
Pokretanje videa...
Trendovi u nakitu lijepi su za vidjeti, no ovaj komad nakita trebao bi biti iznad promjenjivog karaktera mode.
- Postoji razlog zašto određeni dizajn, kao na primjer samo jedan kamen u središtu prstena nazivamo - bezvremenskim. Također treba paziti s obojenim kamenjem, kako prsten ne bi izgubio na modernosti za par sezona. Upravo zato, dijamanti su ovdje najbolji izbor, a ako želite dodati boju, neka to bude na suptilan način - kaže Kaeleigh Testwuide, osnivač i vlasnik kompanije "The Diamond Reserve".
Razmislite o trajnosti. Ako želite da vaš prsten bude zaista bezvremenski, mora izdržati i fizički test vremena.
- Izbjegavajte previše tanašne, osjetljive kreacije. Iako super tanak dizajn dobro izgleda na Instagramu, on ne podnosi godine nošenja. Dijamanti su najtvrđi materijal na zemlji, ali plemeniti metali poput zlata i platine mogu se usred istrošenosti saviti ili slomiti - savjetuje stručnjak.
Ukoliko birate kamenje u boji, treba znati da svaki od tih detalja treba posebnu pažnju i brigu, kako se ne bi istrošio i izgubio na ljepoti i vrijednosti.
- Primjerice, opal može lako puknuti ako je izložen naglim promjenama temperature ili nedostatku vlage u zraku. Smaragde ćete možda trebati nekoliko puta namazati uljem te ih je potrebno čistiti kod profesionalca - savjetuje Testwuide.
Uložite u dobar, postojani kamen, neka on bude kvalitetniji, dulje će trajati.
- Iako je moguće s vremenom i zamijeniti kamen na prstenu, to vas na kraju može previše koštati, stoga uložite u sam kamen, neka on bude kvalitetniji i neka "nosi" dizajn čitavog prstena - tumači stručnjak.
Također, česta greška koju parovi rade je želja da zaručnički prsten bude pretjerano ukrašen i raskošan.
- Da, tu imamo niz detalja i ukrasa, no činjenica da vam ne treba sve to, fokus mora biti na jednom detalju, onda je prsten elegantan i klasičan, a pritom uvijek izgleda odlično - zaključuje Matthew Kaufmann, suosnivač kompanije JK & Co.