Obavezno ostavite dovoljno prostora za prozračivanje između stražnjeg dijela uređaja i zida, hladnjake i ledenice treba postaviti na što hladnijemu mjestu u kući, nikako u blizini izvora topline
Izbjegnite kupnju ugradbenog hladnjaka i trošite manje struje
Kad kupujete hladnjak, izaberite onaj koji odgovara potrebama vaše obitelji. Valja imati na umu da hladnjak srednjega kapaciteta troši 300 kWh godišnje (što je oko 260 kn godišnje), bez obzira na to je li pun ili prazan, a mjesečna potrošnja raste za 10-20 kWh (5-10 kn) za svakih 100 litara dodatnoga kapaciteta.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
Ako u kućanstvu živi samo jedna osoba, dovoljan joj je hladnjak od 100 do 150 litara. Par ili obitelj s dvoje djece u potrebi su za hladnjakom između 200 i 280 litara, a više od pet ljudi treba malo veći hladnjak, onaj od 300 litara.
Hladnjake i ledenice treba postaviti na što hladnijemu mjestu u kući, nikako u blizini štednjaka, radijatora ili bojlera jer svaki stupanj niže može smanjiti potrošnju struje i do šest posto.
Prilikom postavljanja treba ostaviti dovoljno mjesta za prozračivanje između stražnjeg dijela uređaja i zida (oko 10 cm).
Ugradbeni hladnjaci u stražnjem dijelu, gdje se oslobađa toplina, imaju manju cirkulaciju zraka, pa će zbog toga i trošiti više struje za postizanje i održavanje određene temperature u hladnjaku. Zbog toga izbjegavajte kupnju ugradbenih hladnjaka ako je moguće.