Dupini, iako žive u „vodi", vodu ne piju. Svoju potrebu za vodom oni u potpunosti zadovoljavaju iskorištavanjem vode koju dobivaju jedući svoj plijen. Također, s obzirom da je za razliku od naše, koža dupina nepropusna za vodu, količina vode koja im je potrebna nije velika. Iako je teško sa sigurnošću utvrditi pravu starost pojedinih životinja, poznato je da dobri dupini mogu živjeti i preko 50 godina. Kao i kod brojnih drugih sisavaca, ženke u prosjeku žive nešto duže. Ipak, procijenjena prosječna starost koju doživljavaju u prirodi iznosi nešto preko 30 godina. Dupini ne sišu mlijeko već ga majka kontrakcijom mišića istiskuje iz svojih mliječnih žlijezda u usta mladuncu. Da bi se izbjeglo miješanje sa okolnim morem, jer na putu do mladunčevih usta mlijeko putuje kroz morsku vodu, mlijeko mora biti izuzetno gusto i masno. Tako mlijeko dobrih dupina sadrži oko 14% mliječne masti, što je 4 puta više nego što ima mliječne masti u mlijeku krave ili ljudi. Dobri dupini dobri su ronioci iako nisu i rekorderi. Ovisno o području u kojem žive, rone u prosjeku na dubine između 30 i 70 metara, no mogu zaroniti i do 300m.
Dk
Deaktivirani korisnik
25.7.2016.
Odustani
Lijep komentar, samo kravlje mlijeko nije 3,2 %mm! Je u trgovini,ali domace je ipak nesto vise, tako da nema 4 puta vise mm!
DamTi18cm
25.7.2016.
Odustani
Clanak mi nije koristio,ali tvoj komentar je. Evo +. Saznao sam nešto novo.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .