Prekjučer je moja malenkost na članak o bolovanjima u Hrvatskoj pustila sljedeći komentar: Zaposleni u državnoj službi mogu biti bolesni doslovce kada i koliko žele, dok je to kod privatnika nemoguće. Dakle, istraživanja pokazuju kako je najviše bolovanja upravo u državnim službama. Za razliku od državnog prosjeka po kojem je prosječan radnik u Hrvatskoj u prošloj godini s posla izostao 7 radnih dana, u državnim službama je taj broj čak do 5 (PET) put veći.U 2013. najbolesniji su bili službenici Ministarstva graditeljstva, njih 355. Tamo je svaki radnik u prosjeku odležao u krevetu 34 radna dana. Kada se tome pribroje vikendi, praznici, neradni dani i godišnji odmor, dolazi se do zapanjujućeg podatka: prosječan djelatnik tog ministarstva izostao je s posla točno pet mjeseci. Odmah iza njih su djelatnici ministra Vrdoljaka koji su u 2012. izostali s posla u prosjeku 30 dana (prošle nešto malo manje), a ništa zdraviji nisu ni službenici ministrice Milanke Opačić koji su prošle godine u prosjeku izostali 25 dana. Pa nek onda netko kaže da je sreća raditi u državnoj službi? Uzalud im sve privilegije kada su "jadni" stalno bolesni. Nije poznato jesu li više bolesni zbog nerada, stresa ili prirodnih predispozicija, ali podaci pokazuju kako zaposleni u nekom ministarstvu ili državnoj kompaniji s posla izostaja nekoliko puta više od državnog prosjeka kojem relativno nisku stopu bolovanja očito održavaju radnici iz privatnog sektora.... Pa, onda ko je HR državnom proračunu i HZZZO-u teret?? Jel radnici proizvodno-uslužnog sektora ili neko drugi?
crazy mind
26.9.2014.
Odustani
hrvatskoj su najveci teret glasaci koji iako je odavno razvidno kako drzavna uprava funkcionira kao dobre ovcice i dalje glasuju za takove pastire
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .