Slagalice postoje već više od tisuću godina, a potječu iz Kine. Izrađivale su se od drveta, cedra i mahagonija te poslije šperploče
Uče nas razmišljati, rješavati probleme te raspoznavati boje i oblike
Neopisiva je sreća kad se puzzle (hrv. slagalica) napokon slože do posljednjeg komadića jer je za tu igru potrebno mnogo strpljenja i vremena. Osim što je zabavno, igrajući se s puzzlama uči se razmišljati, rješavati probleme te raspoznavati boje i oblike.
Puzzle je, zapravo, slika na kartonu različitih dimenzija koja je izrezana u puno komadića nepravilnog oblika koji se međusobno uklapaju. No nisu popularne samo puzzle s utorima. Slagalice postoje već više od tisuću godina, a potječu iz Kine. Izrađivale su se od drveta, cedra i mahagonija te poslije šperploče.
Najstarija i najpoznatija slagalica je tangram, koja se još naziva i matematička slagalica, a sastoji se od sedam dijelova koji zajedno čine četverokut i slažu se u razne oblike po zadanim nacrtima. Danas je u nekim zemljama slaganje puzzli nacionalni sport.
Izrezao kartu
Današnje puzzle izmislio je mladi crtač zemljovida John Spilsbury u Engleskoj još 1760. godine kad mu je sinula ideja da izreže kartu Velike Britanije po linijama grofovija.
Nove 3D puzzle
Najnoviji hit među fanovima su trodimenzionalne puzzle s laganim, po potrebi zakrivljenim plastičnim dijelovima od kojih se grade zadivljujuće replike poznatih građevina diljem svijeta.
Tko će ih složiti
Najveće puzzle na svijetu imaju 32.256 dijelova i u Guinnessovoj su knjizi rekorda. Velike su toliko da se s njima može obložiti cijeli zid. Prikazuju 32 umjetničke slike.