Ako ovo nekome zvuči kao šala, nije. Milanovićev kolega, turski premijer, pokazao je da misli ozbiljno. Poslije Twittera svojim građanima je zabranio i YouTube
Iza kamere: Želi li premijer Milanović zaustaviti 'Fejs'?
Društvene mreže su opasna stvar. U srpnju prošle godine Hrvatska vlada proglašena je najaktivnijom europskom vladom na društvenoj mreži Twitter. Vladin odjel za online komunikaciju pohvalio se rezultatima međunarodnog istraživačkog projekta Twiplomacy. Među 505 profila država, vlada, ministarstava i utjecajnih lidera Twitter račun @vladaRH našao se na 3. mjestu. I onda, samo godinu dana poslije, šok na Facebooku. Vladu je ismijala čak i Ivana Grljak. Donedavno osoba iz najužeg kruga Vladina odjela za online komunikaciju. Njene statuse veselo “lajka” i Zinka Bardić.
Živce su na Facebooku izgubili i aktivni “online” ministri. Splitski novinar Damir Petranović objavio je poruke koje mu je u 2 sata ujutro slao ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić: “Dobio si novi nadimak... nadimak smrdi. Najbolje da me tužiš za to što sam ti napisao”.
Tako je Milanović u samo dvije godine mandata od premijera najaktivnije Vlade na društvenim mrežama došao na samo korak od čuvene izjave “Zaustavite Reuters”. Lako je zamisliti kako, čitajući komentare gnjevnih građana, svojih koalicijskih partnera iz HNS-a pa čak i donedavno najbližih suradnika koji ga ismijavaju, izgovara: “Pa nije Hrvatska ptičji rezervat da svatko može na tom Facebooku pisati što želi i vrijeđati Vladu?!” A možda vrijedi razmisliti. I sjetiti se...
Kako je glasio onaj premijerov “tvit” iz Sabora? Nešto kao: “Tjerali ste lisicu, a istjerat ćete King Konga!”. Ako ovo nekome zvuči kao šala, nije. Milanovićev kolega, turski premijer Tayyip Erdogan, pokazao je da misli ozbiljno. Poslije Twittera svojim građanima je zabranio i YouTube.