Obavijesti

Sport

Komentari 9

Hrvatski kriketaši: Ne nosimo kacige, nije nas briga za šljive

Hrvatski kriketaši: Ne nosimo kacige, nije nas briga za šljive
5

Razina kriketa u svijetu i kod nas ne može se usporediti. Da igram na svjetskoj razini, onda bih uzeo motociklističku kacigu, kaže predsjednik kriket kluba s Visa

U Hrvatskoj gotovo nitko od seniora ne nosi zaštitnu kacigu. Kod nas taj sport nije opasan. Loptice lete puno manjom brzinom. Nitko nikad nije poginuo ili teže stradao, rekao je Oliver Roki , predsjednik viškog kriketskoga kluba Sir William Hoste.

U povijesti kriketa bilo je 13 smrtnih slučajeva . Posljednja dva, australskog igrača Phillipa Hughesa i izraelskog suca Hillela Oscara, dogodila su se u zadnjih tjedan dana.

Pokretanje videa...

24sataTV VIDEO

- Što se Hughesa tiče, zaista je bio nesretan slučaj. Baš ga je pogodila u vratnu žilu - rekao je Roki.

U Hrvatskoj nitko nikad nije završio u bolnici.

- Razina kriketa u svijetu i kod nas ne može se usporediti. Da igram na svjetskoj razini, onda bih uzeo motociklističku kacigu. Najbolji svjetski igrači lopticu bacaju 160 km/h, kod nas ona ne leti brže od 100 km/h. Najgore što neki igrač može zaraditi je šljiva na oku ili koja modrica na tijelu. Čak nitko nikad nije izgubio niti zub - kaže Roki.

U Hrvatskoj djeluju tri kluba , već spomenuti Sir William Hoste te Hrvatski sokol i splitski Sir Oliver.

- U Hrvatskoj je registrirano između 55 i 60 igrača. Nijedan nije profesionalac. Oprema? Dobra kaciga košta malo više od 100 eura, loptica između 500 i 600 kuna, a palica između 400 i 1500 kuna - kaže Paul Musin , tajnik Hrvatskoga kriket saveza te igrač Hrvatskog sokola.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 9
VIDEO Otkrili izgled Dinamova novog stadiona: 'Gotov do rujna 2026., koštat će 44 milijuna €'
OBNOVLJENA KRANJČEVIĆEVA

VIDEO Otkrili izgled Dinamova novog stadiona: 'Gotov do rujna 2026., koštat će 44 milijuna €'

U ožujku iduće godine trebala bi krenuti rekonstrukcija stadiona u Kranjčevićevoj ulici, koji je preduvjet da bi se Maksimir mogao srušiti. Grad je napravio novi izvedbeni projekt nakon sugestija Uefe