Tragedija je da uopće čitamo vijest kako je štrajk zabranjen od strane suda. Jedini smisao štrajka je zapravo prisila druge strane na ozbiljnije pregovore ako se mišljenja jako razilaze. Ovako jedino što vidimo da čak i štrajk vladajući zaustavljaju s "prijetnjom" da će nastati nepopravljiva (materijalna) šteta za kompaniju i samim tim bacaju kocku na stranu onih koji organiziraju isti kako bi tužbom mogli potražiti odštetu nastalu za vrijeme štrajka.
Još veća tragedija za te organizatore je primisao da ukoliko ignoriraju zabranu suda i nastave krenu sa štrajkom da u tom slučaju mogu očekivati tužbu za nastalu štetu, a u tom slučaju sudi im sud čiju su zabranu štrajka ignorirali. Nešto poput kadija te tuži, kadija ti i sudi.
KoYon
08.8.2018.
Odustani
Pa ne moze državna kompanija tužiti svoje radnike za naknadu štete 😂😂 kaje vama? To je samo jedna u nizu floskula za meketavce..
pošteni_političar
08.8.2018.
Odustani
Može tužiti organizatore/ radnike pojedinačno kao fizičke osobe. U svakom ugovoru o radu ima stavka da ako napraviš štetu prema svojoj firmi/ poslodavcu možeš o
dgovarati. I uvijek kao šećer na kraju svakog ugovora imaš članak koji otprilike glasi : "Za sve sporove proizišle kršenjem odredbi ovog ugovora nadležan je sud u ...". Tako da si već u ugovoru pristao na to da ćeš djelovati u najboljem interesu poslodavca u protivnom krši odredbe ugovora (kao u ovom slučaju) što je jednostavno rečeno utuživo.
Upravo iz tih razloga se organizira štrajk kao masovni bojkot protiv kolektivnih ugovora jer je onda ujedno i rizik za poslodavca od propadanja kompletnog poslovanja.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .