Komentari 49

Kakva drama: Futsal Dinamo primio osam golova u prvom dijelu pa skoro osvojio bod!

Futsal Dinamo je u spektakularnoj utakmici izgubio od poljske Lubawe u drugom kolu glavne runde Lige prvaka. Na poluvremenu je gubio 8-3, činilo se da je sve izgubljeno, ali u 37. minuti došli su na samo gol zaostatka. Ipak, nisu uspjeli. Poljaci su slavili 9-7

Navijači Dinama mjesecima su iščekivali spektakl u Domu sportova. Futsal Dinamo je osvajanjem prvenstva Hrvatske prvi put u povijesti osigurao Ligu prvaka, a pripala mu je ta čast da glavnu rundu organizira u Zagrebu.

U utorak su razbili švedski Orebro 8-1. Susret je bio riješen u osam minuta, no igrači Futsal Dinama su i uoči turnira znali kako će im ključna utakmica za prolazak biti ona protiv poljske Lubawe.

Zagreb: UEFA Futsal Liga Prvaka, Grupa 5, MNK Futsal Dinamo - KSC Lubawa

Bad Blue Boysi najavili su spektakl i paklenu atmosferu, a igrači Dinama bili maksimalno motivirani i spremni. No, tek što je utakmica krenula, navijače je dočekao šok. Nešto što se viđa, pa gotovo nikada. Hrvatski prvak gubio je 6-0 i 8-3, no Dinamo se senzacionalno vratio u završnici i došao na gol zaostatka, imao zicer za remi, ali Novak je pogodio stativu. Lubawe su slavile 9-7.

Poljaci su utrpali čak tri gola za 59 sekundi igre, a nakon minutu i 24 sekunde na semaforu je stajalo 4-0 za goste. Tragičar je prvo bio Postružin koji je zabio autogol, a zatim je dva utrpao Raskowski. Četvrti je zabio Claudinho.

Navijači su još pristizali u dvoranu početkom utakmice i nisu mogli vjerovati što vide na semaforu. Neki su mislili da se pokvario. U šestoj minuti bilo je 5-0, a gol je opet bio djelo Claudinha. Samo pet minuta kasnije Kriezel je zabio i šesti gol. U 13. minuti je hrvatski prvak konačno pokazao znakove života. Postružin je smanjio na 6-1, a u 16. minuti zabio je i drugi. Ipak, Poljaci su dvije minute kasnije zabili i sedmi.

Perić je zabio gol nade u 20. minuti smanjivši na 7-3, ali novi udarac uslijedio je nekoliko sekundi kasnije kada je Jankowski uoči predaha zabio i za 8-3.

A onda čudesna partija igrača Dinama u drugom dijelu i nezapamćena drama. U 29. minuti Postružin je smanjio na 8-4, pet minuta kasnije Čekol je zabio peti gol, a potom je Novak s dva gola u 37. minuti unio nevjerojatnu dramu u susret!

Išao je hrvatski prvak na sve ili ništa. Igrali su s igračem-golmanom, čak je Novak dvije minute prije kraja imao zicer za 8-8, prebacio je golmana, ali pogodio je stativu. Nažalost, Poljaci su u sljedećem napadu zabili za 9-7 i riješili utakmicu.

Bez obzira na hladan tuš na samom početku i praktički bezizlaznu situaciju, pjesma iz grla Bad Blue Boysa nije stala od prve minute. Uspjeli su motivirati i trgnuti svoje ljubimce, ali do čudesnog preokreta ipak nisu uspjeli.

Ovaj poraz dovodi hrvatskog prvaka u tešku poziciju za plasman u daljnju fazu. Samo prvoplasirana momčad iz skupine ide dalje, a njima je preostao još susret protiv Titograda.