Komentari 10

Hezonja najbolji od hrvatskih igrača, Draper je junak Efesa

1

U Euroligi se igralo drugo kolo Top 16 faze, a Mario Hezonja za samo 13 minuta je zabio 11 poena u pobjedi Barcelone protiv Panathinaikosa. Slavio je i Anadolu Efes

Marcelinho Huertas utrpao je šest trica u trećoj četvrtini, od čega pet u nizu, a Barcelona tu stečenu prednost više nije ispuštala u posljednjih deset minuta derbija kola. Protiv Panathinaikosa je slavila s 80-76, Brazilac je bio najbolji s 22 koša, pomogli su mu hrvatski reprezentativci s 20 koševa.

Mariju Hezonji samo je 13 minuta bilo potrebno da gađa trice 3/3 i završi susret s 11 koševa. Ante Tomić igrao je 29 minuta, prikupio je devet koševa i šest skokova za Barcelonu koja je na omjeru 1-1 u skupini E, nakon prošlotjednog iznenađujućeg poraza kod Albe

Nijemci nisu uspjeli ponoviti prošlotjednu igru, poraženi su kod Žalgirisa sa 75-62, a nedostajao im je Leon Radošević. Jedini Hrvat na terenu bio je Marko Banić, za 22 minute imao je 12 koševa i četiri skoka u porazu Albe.

U skupini F Dontaye Draper zabio je posljednjih pet poena i donio pobjedu Anadolu Efesu protiv Unicaje iz Malage. Prvo je zabio teško polaganje, a onda pogodio i tricu za nedostižnih 74-70 i drugu pobjedu istanbulskog kluba u Top 16 fazi. Draper je završio s 13 poena i šest asistencija, Dario Šarić za 29 minuta imao je pet koševa, tri skoka i dvije asistencije.

I njihovi susjedi bili su uspješni, Luka Žorić sudjelovao je u pobjedi Fenerbahče Ülkera s četiri poena za 11 minuta igre. Igrači Željka Obradovića nisu imali nikakvih problema kod Nižnji Novgoroda, završilo je 78-60 za Fener.