NAFTNO polje "Bijele noći" kojeg je vlada premijera Ivice Račana 2002. godine prodala ruskom Russnieftu smatrajući da nema perspektivu, u 2012. je proizvelo 1,92 milijuna tona nafte, što je više od prošlogodišnje ukupne proizvodnje Ine i Mola. Prosječna dnevna proizvodnja u na naftnom polju Bijele noći lani je, prema podacima Zapadno-sibirske grupe "Bijele noći” iznosila 5260 tona.
U 2012. godini na nalazištima Bijele noći probušeno je 26 novih bušotina , koje su osigurale dobit od dodatnih 291 tisuću tona.
Godišnja dobit crpilišta u posljednjih desetak godina iznosi između 400 i 450 milijuna dolara, a vrijednost dobiti od nafte koja se proizvela na tom polju od 2002. kada ga je hrvatska vlada prodala, iznosi 4-5 milijardi dolara. To je više od cijele vrijednosti današnje Ine po najvećoj mogućoj procjeni.
Da podsjetimo, vlada premijera Račana prodala je sibirska naftna nalazišta Bijele noći po cijeni od 74 milijuna dolara koja se, zbog sramotno lošeg ugovora, nije uspjela niti u cijelosti naplatiti, nenaplaćeno je ostalo 16 milijuna dolara.
Predsjednik uprave INE u to je vrijeme bio Tomislav Dragičević, član HNS-a, a predsjednik NO INE koji je doveo do te odluke bio je aktualni ministar financija Slavko Linić.
mo
mofo
28.12.2016.
Odustani
Eto članka u jednom komentaru.. Ništa drugo nije potrebno reći... Al nema tko, još malo pa će i ovi ugasiti komentare pa ćemo čitati samo podobne tekstove...
Dk
Deaktivirani korisnik
30.12.2016.
Odustani
Predlažem vam obojici pogledati i poslušati snimku javnog istupa Nikole Kovačevića, dipl ing iz Ine o kronologiji događanja. Krenulo je još o Đurekovića 1982. g
odine: http://www.hop.com.hr/2016/10/18/glavni-svjedok-pljacke-ina-e-n-kovacevic-trazi-hitnu-saborsku-raspravu-o-ina-i/
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .