Komentari 13

Gorica i Dragovoljac remizirali, utakmicu prvi put sudila žena

7

Gorica i Hrvatski dragovoljac remizirali su 1-1 u prvoj utakmici 8. kola Prve HNL, koju je obilježio debi prve glavne sutkinje u Prvoj HNL, Ivane Martinčić (36).

Dinamovci slave naslov prvaka 12:03
Dogovori pet do 12: Benito u Gorici, Francuz u Lokomotivi...

Dok je prvo poluvrijeme prošlo bez golova, domaćin je prvi zatresao mrežu u drugom dijelu. Stojanovski je u 53. zabio, ali VAR je poništio njegov gol zbog zaleđa. Sedam minuta kasnije Gorica je dobila priliku iz kaznenog udarca. Lovrić je bio neprecizan, ali je naletio na odbijanac i asistirao za Babeca koji je zabio svoj drugi ovosezonski gol.

Gorica i Hrvatski Dragovoljac sastali su se u 27. kolu HNL-a

Nakon primljenog gola, Damir Mladina odlučio je osvježiti svoju momčad s nekoliko zamjena što je urodilo plodom u 74. minuti kada Štrkalj pogađa na asistenciju Franića.

Bio je ovo prvi remi za Goricu i Dragovoljac u ovoj sezoni. Novi prvoligaš uz prethodnih šest poraza ima jednu pobjedu, dok Gorica ima četiri pobjede i tri poraza.

Martinčić probija barijere: Prva žena koja će suditi susret HNL-a

Ivana Martinčić postala je prva glavna sutkinja u Prvoj HNL na čemu su joj čestitali kolege. Koprivničanka je prvi put arbitrirala utakmicu Prve HNL u lipnju 2020., tada u ulozi četvrte sutkinje, a danas, kao glavne.