Obavijesti

News

Komentari 43

FOTO Željku Travici počeli suditi za strašne ratne zločine: Srpski zlotvor rekao je da nije kriv

FOTO Željku Travici počeli suditi za strašne ratne zločine: Srpski zlotvor rekao je da nije kriv
5

Nakon što su mu pročitali optužnicu, rekao je kratko kako se ne osjeća krivim. Suđenje mu je počelo u Osijeku za zločine iz 1991. godine, a u studenom je izručen iz Francuske

Na Županijskom sudu u Osijeku jutros je počelo suđenje Željku Travici, muškarcu koji je osumnjičen za ratni zločin na području Vinkovaca.

Nakon što su mu pročitali optužnicu, rekao je kratko kako se ne osjeća krivim.

Osijek: Počelo suđenje Željku Travici za ratni zločin

Travica su prošlog studenog uhićen u Francuskoj te je izručen Hrvatskoj. Tereti ga se da je početkom listopada 1991. godine s drugim počiniteljima u Ceriću i Mirkovcima počinio kaznena djela ratnih zločina protiv ratnih zarobljenika.

- Jedva čekam da odgovara za ono što je učinio. Kad je u ono vrijeme mogao biti onako hrabar, sad neka bude još hrabriji pa neka lijepo kaže gdje su nestali i prizna što je napravio ako ima hrabrosti - ispričao je za Dnevnik.hr branitelj kojeg su Travica i ostali zvjerski mučili. 

Osijek: Počelo suđenje Željku Travici za ratni zločin

- Što nam je sve radio, od psihičkog zlostavljanja, fizičkog... Vezivanja žicom, tjerao nas je da jedemo mozak od poginulog kolege, gurali su nam u usta ljudski mozak! U Mirkovcima me udario bejzbolskom palicom, pukla mi je lubanja. Nisu me odveli u bolnicu, već u logor. Tamo su mi čitali presudu smrt strijeljanjem. Vezali su nas žicom i tjerali kroz minsko polje. U logoru sam napunio 18 godina - rekao je branitelj koji je u obranu Hrvatske krenuo iz zagrebačke policijske škole, a kao maloljetnik mogao je samo u HOS. Odlikovali su ga Redom hrvatskog križa.

- Za mene su junaci oni koji su poginuli, a ne mi koji smo ostali živi - rekao je.

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 43