Ljubavne drame, razgovori o politici ili mamurluk ruše produktivnost tvrtke i reputaciju pojedinca a neugodne situacije utječu na cijeli poslovni tim
Flertovi i prekidi stavljaju ugled zaposlenika na kocku
Čak se 46 posto zaposlenika “spetlja” s kolegom s posla, a razlog tome je što ljudima tvrtka postaje novi dom, pokazuje istraživanje američke tvrtke Vault. U borbi za uspjehom briše se granica fiksnog radnog vremena, sve je više prekovremenih, a međusobna suradnja na poslovnim zadacima nije imuna na ljubavne iskrice. Kako bi se obranili od neugodnosti, pa čak i otkaza, veza na poslu bi trebala proći sa što manje buke, što znači bez ljubakanja na hodnicima ili nježnosti u prolazu. Jedino što je gore od novopečenog para na poslu je njihov prekid jer su posljedice koje povlače za sobom šarolike, a nijedna od njih ne potiče bolje poslovanje. Svađe, prepucavanja i nervoza izazivaju napetost svakoga tko im se približi, a u najgorem slučaju antagonizam prelazi u mobbing, odnosno zlostavljanje, zbog čega nerijetko šef mora intervenirati kako bi što bezbolnije smirio strasti. Gotovo da ne postoji zaposlenik koji može odvojiti privatno i poslovno te ostaviti sve svoje probleme pred vratima tvrtke. Uredska posla vrve neobičnim i neugodnim situacijama koje, ako se zapetljaju, utječu na cijeli tim. Šefovi ostaju nemoćni pred kompliciranim ljubavnim odnosima, zaposlenicima koji ustraju na političkim ili religioznim parolama kojima bombardiraju kolege. Nisu rijetkost ni mamurni kolege koji zabušavaju zbog sinoćnje pijanke pa se skrivaju u zahodima do kraja radnog vremena.
>>Iako otvorene kolege svi vole jer su nepresušni izvor novih tračeva i uzbudljivih informacija iz privatnog života, suzdržanost na poslu je vrlina. Zaposlenici kojima je teško za sebe zadržati iscrpan izvještaj o posjetu venerologu, nestašnoj noći s najnovijim partnerom ili kozmetičkim tretmanima moraju znati da će dobiti etiketu neozbiljnog i neprofesionalnog radnika.