Još nešto, činjenično je netočno da konzumacija hrane prije spavanja vodi ka debljanju, taj mit je razbijen odavno. Pogotovo ako se držimo ostalih navedenih savjeta i redovito vježbamo. Naše tijelo ne zna gledati na sat, našem metabolizmu je posve nebitno koliko je sati i koje je doba dana. Ono što je bitno jest ne praviti si kalorijski suficit. A ako vježbamo, tada nam zadnji večernji obrok prije spavanja osigurava dovoljno makronutrijenata za oporavak tijekom noći i izgradnju mišića, što se načelno događa u našem organizmu dok spavamo, tijekom REM faze, kad se otpušta hormon rasta iz hipofize. Naravno, taj obrok treba biti zdrav, junk food nikako nije preporuka.
Ch
CheekiBreeki
17.2.2018.
Odustani
Možete li elaborirati zašto je cirkadijalni ritam mit odnosno zar nije utvrđen kod većine živih bića?
Što je sa insulinskim odgovorom pri unosu hrane, da li pos
toji razlika usporedivši jutro i večer?
Nije toliko problem poneki suficit koliko kvaliteta, kompozicija hrane i mnogo drugih faktora, jer tijelo je kao termostat koji će povećati kalorijsku potrošnju i pokušati se vratiti u homeostazu.
Koji je utjecaj povišenog insulina nakon obroka na HGH-a prije spavanja? Zar oni nemaju antagonistički učinak?
Ako se ne varam, većina GH-a se otpušta tijekom duboke faze sna (slow-wave sleep) odnosno NREM-a.
Prikaži još ↓
Th
Thingilingi
21.12.2019.
Odustani
Ja cijeli život jedem vrlo kasno i obilno. Danju najčešće ne jedem ništa ili vrlo malo. Nikad nisam bila pretila i nemam dijabetes. Godinama nisam uspijevala im
ati ni 45 kg. U obitelji imam dijabetičare, majku i brata a i mamin otac je imao dijabetes davno kad ga je malo tko imao. Djed nikad nije puno jeo.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .