Gotovo dvije i pol tisuće kilometara od Zagreba je glavni grad Armenije, države na Kavkazu koja je u povijesti bila važna po nekoliko važnih detalja
Dinamo ide tamo gdje je sa svojom arkom pristao Noa
Navijači Dinama koji odluče putovati u Erevan morat će prijeći oko 2400 kilometara zračne linije. Armenija, država od 3,2 milijuna stanovnika, smjestila se u brdima Kavkaza, u regiji Eurazija. Na zapadu graniči s Turskom, na sjeveru s Gruzijom, na istoku s Azerbajdžanom, a na jugu s iranskom eksklavom Nakhchiavanom. Mjesto je to na kojem je, prema Bibliji, završila Noina arka nakon velike poplave. Prema vjerovanju Armenaca, većinski kršćana, Armeniju su osnovala dvojica od 12 apostola.
Kroz povijest su se na armenskom prijestolju izmijenilo nekoliko kraljevskih dinastija, a početkom prvog svjetskog rata nastali su veliki problemi s Turcima. Nakon otpora Turcima, Armenci su 1915. 'kažnjeni' jednim od najvećih genocida u povijesti. Prema povijesnim podacima, koji poprilično variraju, pobijeno je između 650.000 i 1,5 milijuna Armenaca. Intelektualna dijaspora sljedećih je 30 godina dokazivala da se radi o genocidu. Četiri godine nakon završetka rata Armenija je uspjela pobjeći od turske vlasti i priključiti se SSSR-u.
Proglašenjem neovisnosti 23. kolovoza 1991. Armenija je postala prva nebaltička država koja se uspjela odvojiti od SSSR-a. Danas je na vlasti desna koalicija, no to ne znači da je Armenija zatvorena država. Trenutno su u 40-ak međunarodnih saveza. Više od 10% Armenaca spada među siromašne, sa zaradom od oko 1,25 dolara dnevno.