Dario Cvitanić pogodio u važnoj pobjedi Ajaxa

1

Ajax je u vrlo važnoj utakmici u borbi za drugo mjesto pobijedio De Graafschap 3-0, a gol je zabio i nesuđeni hrvatski reprezentativac Cvitanić

Cvitanić se donedavno oporavljao od ozljede bedrenog mišića, a protiv De Graafschaapa je odigrao vrlo dobro. Cijelu utakmicu bio je aktivan i prijetio protivničkom golmanu, što je okrunio golom u 41. minuti. Tad je Ajax već vodio 1-0 zahvaljujući lijepom potezu Suareza u 22. minuti. Isti je igrač potvrdio pobjedu iz penala u 69. minuti. Ajax sada zaostaje tri boda za drugoplasiranim Twenteom.
Vodeći AZ Alkmaar nastavio j s minimalnim 1-0 pobjedama. Ovog puta u gostima su svladali Utrecht, a strijelac je bio Martens u 11. minuti.