Komentari 17

'Damo Time': Damjan Rudež odigrao utakmicu NBA karijere

3

Hrvatski košarkaš u 16 provedenih minuta na terenu zabio je 13 koševa. No njegova Indiana izgubila je od Detroita 98-96 košem iz odbojke 0,3 sekunde prije kraja

Damjan Rudež odigrao je svoju najbolju utakmicu od dolaska u NBA ligu . Zabio je 13 koševa u 16 minuta provedenih na parketu. Njegovi Indiana Pacersi ipak nisu uspjeli pobijediti Detroit . Gosti su slavili 98-96 košem Drummonda iz odbojke 0,3 sekunde prije kraja utakmice.

Hrvatski je košarkaš na parket ušao na kraju prve četvrtine i odmah je pokrenuo Indianu. Najprije je stavio tricu , a onda i koš za dva iz prodora . U drugoj četvrtini nastavio je u istom ritmu, a novom tricom oduševio je američke komentatore koji su počeli uzvikivati: 'Damo Time! '

Za tricu je na kraju gađao tri od šest, a za dvicu dva od dva te je imao po jednu asistenciju i jedan skok. Odličan učinak za 16 minuta na parketu.

Odličan i Bogdanović, Netsi slavili

I drugi hrvatski košarkaš odigrao je vrlo dobru utakmicu u NBA-u. Bojan Bogdanović ponovno je startao u početnoj petorci te je za nešto više od 31 minute na parketu zabio 12 koševa od čega šest iz slobodnih bacanje te bez ijedne trice iz samo jednog pokušaja. Imao je i pet skokova i dvije asistencije .

Njegovi Netsi pobijedili su u gostima Washington 102-80, a najzaslužniji za to bili su Lopez i Jack sa po 26 koševa . Bogdanović je bio treći strijelac svoje momčadi, a dvoznamenkast je bio i Plumlee s 11 koševa.