Komentari 10

Damjan vs. Bojan: Minnesota slavila protiv Brooklyn Netsa

8

U "hrvatskom" okršaju Minnesota Damjana Rudeža bila je bolja od Brooklyn Netsa Bojana Bogdanovića sa 100-85. Hezonjin Orlando je izgubio od Atlante sa 100-103

U "hrvatskom" okršaju u NBA Minnesota Timberwolvesi Damjana Rudeža bili su bolji od Brooklyn Netsa Bojana Bogdanovića sa 100-85, dok je Orlando Mario Hezonje izgubio od Atlanta Hawksa sa 100-103.

Bojan Bogdanović je u porazu svoje momčadi odigrao 37:03 minute, a zabio je 13 koševa uz tri skoka i dvije asistencije. Damjan Rudež je u minutu i 35 sekunde koliko je proveo na terenu upisao samo jedan skok za Minnesotu. Karl-Anthony Towns je predvodio Timberwolvese sa 24 pogotka i 10 skokova. Gorgui Dieng je dodao 20 koševa uz također deset skokova,  Andrew Wiggins 16 points, a Ricky Rubio je upisao 15 asistencija.

Kod Brooklyna najbolji je strijelac bio Brook Lopez sa 20 koševa, 12 skokova i pet asistencija. Za Netse je ovo peti uzastopni poraz. Wolvesi su vodili gotovo cijelu utakmicu, imali su prednost od deset koševa nakon prve četvrtine i s istom su prednošću ušli u zadnju četvrtinu.

Atlanta Hawksi su bili od divizijskih rivala Orlando Magica sa 103-100, a Mario Hezonja je u porazu svoje momčadi odigrao 6:54 minute i uz 4 koša upisao jedan skok i jednu ukradenu loptu. Kyle Korver je za Atlantu zabio 19 koševa, od čega 13 u zadnjoj četvrtini, uključujući i tricu za izjednačenje u zadnjoj minuti. Korver je zabio četiri trice u zadnjoj četvrtini i šest na utakmici. Mike Scott je ubacio 15 koševa, a  Al Horford i Jeff Teague svaki po 14.

Magic je predvodio Nik Vučević sa 20 pogodaka i 11 skokova. Evan Fournier je zabio 17 koševa, a Elfrid Payton 14 uz šest asistencija i pet ukradenih lopti.

Chris Bosh je zabio 29 koševa,  Hassan Whiteside 22 uz 11 skokova i Miami Heat su slavili protiv Portland Trail Blazersa sa 116-109.  Dwyane Wade je utakmicu završio sa 18 koševa i sedam asistencija za Miami koji je u jednom trenutku utakmice gubio 12 koševa, a na poluvremenu imao zaostatak od deset koševa.

Luol Deng i  Gerald Green su svaki zabili po 17 koševa. U redovima Portlanda najbolji je bio Damian Lillard sa 32 postignuta pogotka uz devet asistencija. CJ McCollum je dodao 20 koševa, a Al-Farouq Aminu 16.  Trail Blazersi su vodili sa 62-52 na poluvremenu, ali su onda u nastavku utakmice nadigrani sa 64-47.

Cleveland Cavaliersi su sa 108-86 bili bolji od Philadelphia 76ersa. LeBron James je za pobjedu zabio 23 koša, a Matthew Dellavedova 20, od čega su četiri trice. Nerlens Noel je ubacio 15 koševa uz 12 skokova za Sixerse.

Milwaukee Bucksi su u gostima od početka studenog izgubili 12 utakmica zaredom, ali su sinoć konačno upisali pobjedu na tuđem terenu. Khris Middleton je zabio 11 od ukupno 26 koševa u zadnjoj četvrtini, a Greg Monroe je pogodio polaganje 20.6 sekundi prije kraja i Milwaukee je pobijedio Phoenix Sunse sa 101-95.

Ericu Bledsoeu je blokiran pokušaj polaganja 7.9 sekundi koji bi izjednačio rezultat, a Middleton je pogodio četiri slobodna bacanja u zadnjih pet sekundi.  Bledsoe i T.J. Warren su predvodili Sunse sa po 18 koševa svaki.

Rajon Rondo je postigao 19 pogodaka i upisao 13 asistencija, što mu je četvrti uzastopni double-double i 13. ove sezone i Sacramento Kingsi su slavili protiv Toronto Raptorsa sa 104-94. Rudy Gay je ubacio 19 koševa za Kingse, dok je DeMar DeRozan bio najučinkovitiji kod Raptorsa sa 28 pogodaka.

New Orleans Pelicansi su zahvaljujući Anthonyju Davisu , koji je zabio 27 koševa uz šest skokova i četiri bloka, pobijedili Denver Nuggetse sa 130-125. Tyreke Evans i Jrue Holiday su svaki zabili po 21 koš.  Kod Nuggetsa najbolji strijelac bio je pričuva Will Barton koji je uz 32 koša, najviše u karijeri, upisao i 10 skokova.

Rezultati NBA-a:

• Miami Heat - Portland Trail Blazers 116-109
  • Brooklyn Nets - Minnesota Timberwolves 85-100 ( Bojan Bogdanović je igrao 37:03 minute za Brooklyn, 3 skoka, 2 asistencije, 13 koševa; Damjan Rudež je za Minnesotu igrao 1:35 minute, 1 skok)
  • Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76-ers 108-86
  • Phoenix Suns - Milwaukee Bucks 95-101
  • Orlando Magic - Atlanta Hawks  100-103 (Mario Hezonja je igrao 6:54 minute za Orlando, 1 skok, 1 ukradena lopta, 4 koša)
  • Toronto Raptors - Sacramento Kings 94-104
  • Denver Nuggets - New Orleans Pelicans 125-130