Komentari 16

Braća Sharbini šesticom dočekala novog prvoligaša

1

Rijeka je na svojoj Kantridi pobijedila Lokomotivu 6-0 u prvom kolu Lige 16 HNL-a. Riječani sada dijele prvo mjesto s Dinamom i gol razlikom +6

Rijeka je na Kantridi furiozno startala u novu sezonu HNL-a. Domaćini su Lokomotivu pobijedili 6-0 i tako se pridružili Dinamu na čelu tablice s gol razliko +6.
Već u četvrtoj utakmice, iz prve dobre akcije Rijeke na utakmici, Ahmad Sharbini zabija za 1-0 nakon što golman odbija snažan Štrokov udarac. Anas Sharbini povećao je vodstvo na 2-0 nakon asistencije brata Ahmada. Nadmetanje braće Sharbini nastavilo se i u 35. minuti. Ovaj put zabija stariji, opet nakon odbijanca. Pucao je Anas, Vidaković odbija, a Ahmad zabija. Za 2-2 braće i 4-0 Rijeke zabio je Anas u 51. minuti iz penala. Visokih 5-0 postavio je Ahmad u 68., a na konačnih 6-0 povećao je Anas dvije minute kasnije.
Braća Sharbini pokazala su tako da je Rijeka bez njih nezamisliva, ali i da odlično funkcioniraju u tandemu. Sa dva hat-tricka obitelji Sharbini poslali su jasnu poruku kupcima da u novi klub odlaze samo u paru.
Utakmica na Kantridi još je jednom koliko će atraktivna biti Liga 16. Novi prvoligaši prema svemu sudeći bit će vreća za napucavanje svim starosjediocima u HNL-u, ili bar onima iz gornjeg dijela tablice. Jer, teško je za očekivati da će Zadar bilo koga natrpati sa šest komada.