Komentari 4

Benzema, Kante i društvo ispali s klupskog Svjetskog prvenstva

2

Bivši napadač Reala i francuske reprezentacije promašio je penal za izjednačenje u 45. minuti, nakon čega je osvajač afričke lige prvaka zabio još dva gola i riješio utakmicu

Nogometaši egipatskog Al Ahlyja svladali su saudijski Al-Ittihad s 3-1 i tako se plasirali u polufinale Svjetskog klupskog prvenstva koje se odigrava u Saudijskoj Arabiji.

Osvajač Afričke lige prvaka je poveo u 21. minuti iz kaznenog udarca, a realizirao ga je Ali Maaloul. Al-Ittihad je na isti način mogao izjednačiti u 45. minuti, ali je vratar egipatske momčadi El Shenawy obranio udarac Karima Benzeme.

Club World Cup - Second Round - Al Ahly v Al Ittihad

U 59. minuti Hussein El Shahat je pogodio za 2-0, a u 62. minuti je Emam Ashour donio afričkom prvaku prednost od tri gola. Konačnih 3-1 postavio je Benzema u drugoj minuti sučevog dodatka.

Al Ahly će u ponedjeljak, 18. prosinca (19 sati), igrati protiv južnoameričkog prvaka, brazilskog Fluminensea, za plasman u finale.

U drugom polufinalu, koje je na rasporedu 19. prosinca (19 sati), europski prvak Manchester City će igrati protiv azijskog prvaka, Urawa Red Diamondsa, koji je u petak u četvrtfinalu pobijedio meksički Leon s 1-0.

Utakmica za treće mjesto i finale klupskog SP-a će biti odigrano u petak, 22. prosinca.