Komentari 6

Barcelona slavila preokretom na Mestalli na startu prvenstva

4

Robert Lewandowski dvama je pogocima okrenuo vodstvo Valencije, a Hansi Flick debitirao je u La Ligi pobjedom. Aktualni prvak Real Madrid gostuje na Mallorci...

Španjolski nogometni velikan Barcelona otvorio je novu sezonu gostujućom 2-1 pobjedom protiv Valencije pred 46.673 gledatelja. Bila je to službena premijera novog Barcina trenera Hansija Flicka u La Ligi.

POGLEDAJTE VIDEO

Ludnica u Madridu: Real proslavio čak 36. titulu prvaka, navijači skandirali Luki Modriću 00:59

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Huga Dure na asistenciju Diega Lopeza. U drugoj minuti nadoknade "šišmiši" su mogli i do drugog gola, Ter Stegen je pogriješio, Duro je pucao, no Pau Cubarsi je "očistio" loptu s gol crte. Kada se već činilo da će Valencija na odmor s prednošću. Barca je izjednačila u četvrtoj minuti nadoknade golom Roberta Lewandowskog kojem je asistirao Lamine Yamal.

LaLiga - Valencia v FC Barcelona

Barca je okrenula rezultat na otvaranju drugog dijela. Cristhian Mosquera je u 48. minuti skrivio kazneni udaraca oborivši Raphinhu, a Lewandowski je bio siguran postigavši svoj drugi gol na utakmici.

U prvom subotnjem susretu Osasuna i Leganes su odigrali 1-1.Leganes, koji se vratio u Primeru nakon četiri drugoligaške sezone, poveo je u 22. minuti golom Juana Cruza.Izjednačio je Aimar Oroz uz pomoć gostujućeg vratara Juana Soriana u 79. minuti.Za Osasunu je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Bio je to već četvrti remi u prvom kolu od šest odigranih susreta. Identičnim rezultatom završili su i susreti Athletic Bilbao - Getafe, te Real Betis - Girona, dok su Las Palmas i Sevilla odigrali 2-2.Uz Barcelonu, jedinu pobjedu je izborila Celta protiv Alavesa (2-1).Španjolski prvak Real Madrid u nedjelju gostuje kod Mallorce.