Komentari 14

ANKETA Tko će osvojiti Euro? Ovo su polufinalni parovi...

Četvrtfinalne utakmice nisu razočarale. Donijele su nam manjak golova, ali pregršt drame. Čak tri dvoboja išla su u produžetke, a dva su pobjednika odlučili jedanaesterci

Od 24 reprezentacije koje su započele natjecanje, priča je spala na četiri slova. Engleska, Španjolska, Francuska i Nizozemska. Netko od njih će 14. srpnja u Berlinu podignuti trofej europskog prvaka.

Četvrtfinalne utakmice nisu razočarale. Donijele su nam manjak golova, ali pregršt drame. Čak tri dvoboja išla su u produžetke, a dva su pobjednika odlučili jedanaesterci. Prvo je Španjolska u petak šokirala Njemačku (2-1) golom u 119. minuti pa se drugo prvenstvo zaredom plasirala u polufinale.

Euro 2024 - Quarter Final - Spain v Germany

Francuska je to napravila nešto kasnije svladavši Portugal na jedanaesterce, a novu dozu drame donio nam je susret Engleske i Švicarske. Švicarci su vodili, Englezi se spašavali pa je utakmica opet otišla na penale gdje je momčad Garetha Southgatea bila sretne ruke.  I konačno, kao posljednji polufinalist, Nizozemska je preokretom srušila Tursku (2-1) i osigurala mjesto u polufinalu.

Euro 2024 - Quarter Final - England v Switzerland

A parovi su sljedeći. Za mjesta u finalu borit će se Francuska protiv Španjolske u utorak od 21 sat, a u srijedu će se u istom terminu sučeliti Engleska i Nizozemska.