Jedan od najjednostavnijih načina da pročitate sve knjige koje želite pročitati bez trošenja previše novca je da rabljenim knjigama date novi dom i novi život
5 top savjeta kako više čitati, a da ne potrošite previše novaca
Čitanje je izvrstan način da se odmorite od svakodnevice. Bilo da radije čitate kad se odmarate ili se želite opustiti na kraju dugog dana uz zanimljivu knjigu, vrijeme provedeno uz dobru priču može djelovati jako zadovoljavajuće.
POGLEDAJTE VIDEO: Skuplja djeteline s četiri lista
Pokretanje videa...
No, čitanje je u zadnje vrijeme postalo pomalo luksuzno - ne samo zbog potencijalnog nedostatka vremena nego i zbog toga što knjige znaju biti jako skupe. U nastavku saznajte kako si priuštiti ovaj koristan hobi:
1. Kupujte rabljene knjige
Jedan od najjednostavnijih načina da pročitate sve knjige koje želite pročitati bez plaćanja puno novca je da rabljenim knjigama date novi dom i novi život. Mnogo lokalnih knjižara ima rabljene odjele, a njihovo poslovanje pomaže i trgovini i vašoj zajednici u cjelini.
2. Uzmite si vremena i razgledajte
Mnoge knjižare vole kada kupci odvoje vrijeme da pregledaju knjige. Iako se ovo možda više prakticiralo prije COVID-a, kaučevi su često tu s razlogom. Ovo je dobar način da odredite odgovara li vam knjiga koju planirate kupiti.
Kada provodete neko vrijeme u knjižari i zaista pregledate knjige koje vam se čine zanimljivima, lako ćete izabrati koje želite imati na svojim policama, a tako ćete i uštedjet novac.
Iako u knjižari možete pregledavati knjige do mile volje, važno je voditi računa o prostoru - pogotovo ako često posjećujete neku knjižaru. Također, važno je i paziti da ne oštetite knjigu dok je listate.
Kada pronađete knjigu koju jednostavno ne možete pustiti, kupite ju prilikom sljedećeg posjeta, umjesto da označite stranicu gdje ste stali i nadate se da je još uvijek tamo kad se vratite.
3. Učlanite se u knjižnicu
Knjižnice su izvrstan način za pristup knjigama bez trošenja puno novca kod posudbe. One su također nevjerojatne jer u njima možete provesti dosta vremena i prisjetiti se mirisa knjiga, kao i smirenosti koju osjećate u tihim sobama dok ga dijelite s posjetiteljima knjižnice.
Ovisno o tome gdje živite, vaša knjižnična iskaznica može biti besplatna ako pokažete odgovarajući dokaz o prebivalištu. To će vam pomoći da dobijete pristup digitalnim knjigama i knjigama na licu mjesta, obrazovnim resursima, bazama podataka i još mnogo toga. Ukratko, provjerite svoje lokalne knjižnice i nabavite si člansku iskaznicu.
4. Sudjelujte u razmjenama knjiga
Razmjena knjiga izvrstan je način da dobijete nove knjige dok poklanjate one za koje znate da ih nećete ponovno čitati. Također možete ući u grupe za razmjenu knjiga na Facebooku ili organizirati vlastitu zabavu za razmjenu knjiga s prijateljima i zamijeniti knjige za koje mislite da će se svidjeti drugima.
5. Ne podcjenjujte e-knjige i audioknjige
Iako je puno bolje imati stvarni doticaj s knjigom, e-knjige obično imaju niže cijene od fizičkih. Prednost je i to što ih možete čitati na prijenosnom računalu, tabletu ili telefonu.
Također, možete pokušati i s audioknjigama. Naime, njih možete slušati i raditi nešto po kući, što je zapravo jako praktično, piše Apartment Therapy.