Vidi se da je ovo sponzorirani tekst koji je platilo neko osiguranje i dovodi potencijalne osiguranike u zabludu. 1. Kad jednom ugovorite životno osiguranje, do svojih uplaćenih novaca više ne možete doći dok ne nastupi osigurani slučaj ili istekne rok na koji je životno osiguranje ugovoreno. 2. To nije nikakva štednja - osiguravajuće kuće ne jamče prinose. Jamče samo da će nakon isteka roka isplatiti malo manje nego što je ukupno uplaćeno. Postoji mogućnost da se nešto zaradi, ali samo ako će osiguravajuće kuće pametno ulagati. Logično da nema jamstva, nema štednje jer po polici nakon nekoliko godina ako nastupi ugovoreni slučaj (smrt, bolest,...) osiguravajuća kuća mora isplatiti ugovoreno iako korisnik nije uplatio sve rate. 3. Mislim da u slučaju doživljenja država uzima neki dio iz isplaćene svote (barem je tako bilo prije nekoliko godina) tako da dobijete još manje nego što ste uplatili. U svakom slučaju, ako već želite ugovoriti životno osiguranje - obići čim više osiguravajućih kuća i dobro pročitati ugovore i uvjete osiguranja prije potpisivanja.
rijetko kulturan 2.0
29.9.2022.
Odustani
1. Nije točno.
Opsjena
29.9.2022.
Odustani
Odgovori po redu: 1. možete doći do svojih novaca nakon isteka u prosjeku 2 godine plaćanja premije ali znatno manje nego ste uplatili a možete u većini osigura
vateljnih kuća podići kredit sa zalogom svoje kapitalizirane svote osiguranja (ili kapitalizirati ugovor bez daljnjeg plaćanja na manju svotu). 2. Životno osiguranje nije klasična štednja već ugovor dviju strana s uključenim rizikom, a postoje dvije vrste polica: čisti rizik i jamčenje svote uplaćene samo za osiguranje života. Morate razlikovati osigurani slučaj kod života/smrti gdje se isplaćuje ugovorena svota, te nezgodu i teške bolesti koje su priključno osiguranje i kojom isplatom se ne dira u ovaj dio za smrt i doživljenje. 3. Država uzima 15% poreza samo ako je prije /otprilike do nekih 7 god ako se ne varam/ ugovaratelj police koristio poreznu olakšicu za životno osiguranje i to samo za godine u tijeku osiguranja kad je koristio olakšicu, ako nije ne uzima ništa. U svakom slučaju morate se dobro propitati kod onih koji znaju i koji će vam sve reći. Osobno sam prošla nekoliko edukacija i kratko radila honorarno kao vanjski agent samo zato da bih dobro naučila što sama kupujem.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .