To je to što me zanima!

Zoom pati pod pritiskom: Traže spas, nemaju dovoljno snage

Prije šest tjedana počeli su surađivati s Oracleom, koji želi sustići veće konkurente poput Amazona i Microsofta novom tehnologijom računalstva u oblaku nakon što je prva generacija ostala gotovo nezamijećena
Vidi originalni članak

Američka kompanija Zoom Video Communication objavila je u utorak da je počela koristiti Oracleove usluge u oblaku kako bi udovoljila snažnom skoku potražnje za organizacijom videopoziva u vrijeme pandemije.

Korporacije i škole prisiljene su organizirati nastavu i rad od kuće a milijarde ljudi pokušavaju u vrijeme pandemije ostati povezane, poštujući propisanu distancu i odredbe o izolaciji.

To je Zoomu donijelo donijelo skok broja korisnika s 10 milijuna u prosincu na sadašnjih 300 milijuna ali je prouzročilo i probleme sa sigurnošću i zaštitom podatka.

ISTRAŽIVANJE POKAZUJE Polovica roditelja zadovoljna je online nastavom, brinu za upis REFORME ODMAH Dosta biljega, sve na internet: Ne znaju ni koga zapošljavaju...

Kompanija je usvojila plan o otklanjanju sigurnosnih problema ali je pitanje nedovoljne računalne snage ostalo neriješeno. Djelomično su se oslanjali na vlastiti podatkovni centar i na usluge računalstva u oblaku Amazon Web Servicea i Microsoftove Azure.

BUDITE OPREZNI Internet nam je sada blagodat, ali kratak je put do ovisnosti

Prije šest tjedana počeli su surađivati s Oracleom, koji želi sustići veće konkurente poput Amazona i Microsofta novom tehnologijom računalstva u oblaku nakon što je prva generacija ostala gotovo nezamijećena.

Vrijednost sporazuma nije objavljena a dvije su kompanije navele tek da će prometom milijuna korisnika na Zoomovoj platformi upravljati Oracleov sustav usluga u oblaku, te da dnevno kroz njegove servere prolazi oko sedam milijuna gigabajta Zoomovih podataka.

Idi na 24sata

Komentari 3

  • BlackRaven 02.05.2020.

    Svi oni pričaju o cloud computingu godinama, i o razvoju istoga, i vuku lovu za to kao usisavačima. A onda kad, jeli , stvarno to želiš provjeriti na djelu ( onaj tko im vjeruje u sigurnost uopće, e da bi riskirao držanje osjetljivih podataka na tuđim serverima u cloudu, a takvi su JAKO rijetki) - onda im naravno pocrkaju serveri. Kao da im je tehnička služba išla u istu školu kao i tehničke službe "HR providera. Jad i neznanje na visini, stručnost na nuli. A i oni koji znaju nešto, nemogu ništa protiv "internih pravila firme". XD

Komentiraj...
Vidi sve komentare