To je to što me zanima!

Još veća cenzura na internetu, kineska vlada zabranila i Bing

Nakon što je kineska vlada zabranila Google, Twitter, YouTube, Facebook, WhatsApp, na red za zabranu je došla i Microsoftova tražilica Bing
Vidi originalni članak

Microsoftova tražilica Bing navodno je najnovija žrtva zabrane zapadnjačkih internetskih platformi u Kini, prenose u četvrtak zapadni mediji. 

Internetska stranica Bing više nije dostupna u Kini, uz rame Googlu, Twitteru, Youtubeu, Facebooku, WhatsAppu i drugima, a koji su zaključani iza takozvanog kineskog Velikog Vatrozida (Great Firewall).

Izvori su rekli za Financial Times da je Bing zabranjen po nalogu kineske vlade. Drugi je izbor pak rekao da je kineska telekomunikacijska kompanija Unicom, potvrdila navode da je vlada naredila zabranu Binga.

Kineska vlada godinama provodi stroge kontrole na internetu, cenzurirajući osjetljiv sadržaj i blokirajući pristup stranim internetskim stranicama.

Najveća svjetska tražilica Google, napustila je Kinu 2010. godine no navodno se pokušava vratiti na kinesko tržište izradom cenzurirane tražilice.

Internetske stranice mnogih udruga za ljudska prava i novinskih organizacija poput New York Timesa i Wall Street Journala također su zabranjene u Kini.

Idi na 24sata

Komentari 12

  • CroFootball 27.01.2019.

    Ja živim u Kini trenutno. Instalirao sam VPN (Turbo VPN na mob-u i Nord VPN na laptopu) i sve radi bez ikakvih problema. Kina nije kako je na zapadu opisuju. A šta se političke situacije tiče (Kina vs SAD/Kanada) me ne zanima niti osjecćam posljedice. Plaća je ovdje odlična, radno vrijeme je komično za toliko novca, ljudi su simpatični, a standard je nizak, tako da 70% plaće mjesečno mogu ostaviti sa strane bez da pazim koliko i na šta trošim. Za odraditi 2,3 godine i uštedjeti novce, Kina je odlična, bolja nego bilo koja Europska država (osim za visokokvalificirane). Sve u svemu, nije tako strašno, VPN rješava sve probleme

  • Jedan_dečko 25.01.2019.

    Novi zakon: Osim što će gasiti web stranice, poreznici će uzimati i računala : Mogu zaplijeniti računalo bez sudskog naloga, bez ikakvih jamstava hoće li čuvati podatke i u kojem roku će ga vratiti. I sta je to kod nas toliko bolje nego u kini ?

  • komentator s marsa 25.01.2019.

    Eto super, sad imate vijest koju možete ponovno objaviti za jedno godinu dana samo promjenite "Kina" u "Hrvatistan"... Šteta jedino što ju vjerojatno nitko neće moći pročitati.

Komentiraj...
Vidi sve komentare