Prvi dan na poslu može biti stresan, ali Emma to nije pokazivala u ponedjeljak. Ona je robot i počela je raditi kao maserka u singapurskoj klinici zajedno s ljudskim kolegama.
Dizajneri su joj izradili mekanu silikonsku 'ruku' koja oponaša ljudski dlan i palac kako bi mogla iz terapije u terapiju obaviti razne masaže poput fizioterapije ili shiatsu masaže, a posebno je dobra za masaže leđa te koljena.
Ovo je inače treća verzija Emme, ali prva koja je bila spremna za rad s pacijentima koji su rekli kako je njenu masažu teško razlikovati od profesionalnih masera. Koristi senzore kako bi analizirala napetost mišića i tetiva, a uz pomoć umjetne inteligencije može izračunati koja je optimalna masaža. Iz masaže u masažu Emma može i precizno pratiti oporavak svakog pacijenta.
- Koristeći Emmu za fizički zahtjevnije masaže, možemo ponuditi dulje tretmane uz niži trošak. U isto vrijeme maser se može fokusirati na druga područja poput vrata i zglobova koje Emma još ne može masirati - rekao je Albert Zhang sa Tehnološkog Sveučilišta Nanyang (NTU).
Za nju je zaslužan startup AiTreat koji je proizašao iz NTU, a jedan od razloga za njezinu izradu je bila nestašica radne snage, ali i održavanje razine kvalitete. Velik potencijal mogla bi imati u zemljama gdje su troškovi zdravstvene skrbi visoki i gdje je sve više starog stanovništva koje bi trebalo njenu njegu. Dosad je već više od 20 tvrtki diljem svijeta izrazilo interes da imaju svoju vlastitu Emmu. Inače, tretman s masažom, akupunkturom i pregledom koji može koštati i 150 dolara, u njihovoj klinici traje duplo dulje (40) minuta i stoji 68 dolara.