Dinamo lakoćom protiv Jaruna: Fantastičan eurogol Ogiware, Stojković izborio čak dva penala

Dinamo je zaigrao u sustavu 3-5-2, a u špici su se našli Stojković i Kačavenda. Za 'modre' je zaigrao i 17-godišnji Ukrajinac Renat Gerdelesko koji se nalazi na probi u Maksimiru...

Dinamo je u prijateljskom dvoboju s 3-0 svladao Jarun. Utakmica je s Hitrec-Kacijana "prebačena" na glavni maksimirski teren, a Sergej Jakirović protiv zagrebačkog drugoligaša dao je priliku igračima koji jučer nisu igrali protiv Istre ili su imali manju minutažu. Hrvatski prvak je zaigrao u sustavu 3-5-2, a u napadu su se našli Stojković i Kačevenda.

Luki Stojkoviću to je bio prvi ovosezonski nastup nakon ozljede, mladi veznjak odigrao je dobru utakmicu. Dapače, Stojković je izborio dva penala za svoju momčad (oba čisto dosuđena), prvi je sam realizirao, dok je drugi u mrežu pospremio Rog. Za najbolji potez utakmice pobrinuo se Ogiwara koji je u 56. minuti pravom "bombom" s 25 metara zabio pravi eurogol.

Zanimljvo, za "modre" su u nastavku utakmice zaigrali neki novi klinci, tako se tu našao i 17-godišnji Ukrajinac Renat Gerdelesko koji je ovih dana u Maksimiru na probi. Za Jarun kojeg s klupe vodi Jerko Leko zaigrala su dva bivša dinamovca - Luis Ibanez i Josip Tadić.

Dinamo (3-5-2): Zagorac (od 46. Filipović) - Bernauer, Torrente (od 69. Orlić), Perković - Špikić, Vrbančić (od 69. Gerdelesko), Pavić, Rog, Ogiwara - Kačavenda (od 69. Rimac), Stojković.
Strijelci: 1-0 - Stojković (27-11m), 2-0 - Ogiwara (56), 3-0 Rog (65-11m).