Popise sam sastavljao ja, kao ministar policije i direktor BIA-e po zakonu i po savjesti i žalim što im se nisam više posvetio jer vidim koliko ološa je nepravedno zaboravljeno. Aleksandar Vučić o tome nije bio upitan niti je trebao biti, kazao je potpredsjednik vlade Srbije Aleksandar Vulin nakon što su hrvatsku pjevačicu Severinu zadržali, ispitivali i pretresli na srpskoj granici, prenosi Nova.rs.
POGLEDAJTE VIDEO:
Žali se kako se popisu nije posvetio više. Dodao je da su svi s popisa tražili da im se zabrana ukine i da su svi govorili da ima gorih od njih i da su svi "kukali da im zabrana uzima novac ili ih ometa u upravljanju imovinom koju posjeduju u Srbiji". Tvrdi da su ga neki od njih molili osobno, neki preko menadžera, a neki i preko premijera svojih država.
- Mnogi su pokušavali tajno doći do Aleksandra Vučića, koga su javno pljuvali - poručio je Vulin pa dodao da je nekima na srpskim granicama rečeno da nisu dobrodošli zato što su "pjevali o Orićevim klanjima Srba na Božić, nekima zato što su prebijali djecu na koncertima, a na mrežama psovali srpsku majku, pjevali da im ne može nitko ništa jer 'jači su od Srbije', halakali dok su pokazivali simbole Velike Albanije, slavili Antu Gotovinu".
'Na popis sam stavio brojne ustaše'
Na popise koje je sastavljao bilo je stranih državljana "koji su u Srbiju dolazili kako bi sudjelovali u nasilnim protestima, ali i narko-bosova od kojih i sada strepe od Sarajeva do Prištine i Skoplja, a u Srbiji su im oduzimana vozila i vraćani su pješke preko granice", kazao je Vučićev trbuhozborac. Na popis je uz mjeru obaveznog zadržavanja i pojačane kontrole stavio i "poslanike iz Skupštine Crne Gore koji su glasali da je Srbija genocidna", navodi.
- Na spiskove sam osobno stavio kao ministar policije i direktor BIA-e i Srbe koji nose cvijeće na grob šiptarskim ubojicama, a i brojnim ustašama koji u Vukovaru pjevaju Juri i Bobanu, a onda bi htjeli doći u Bač i još jednom nam pljuju u lice - rekao je Vulin.
Podsjetimo, Severinu su na granici ispitivali o Srebrenici, o ratnim godinama i njezinu protivljenju iskopavanja litija u Beogradu. Iako su joj potom dopustili da uđe u državu, Splićanka se ipak vratila u Zagreb i rekla: "Neću u Srbiju dok je diktator na vlasti".