Iako je bilo najavljeno Damir Škaro nije u četvrtak iznio obranu. Njegov branitelj je, neslužbeno doznajemo, sutkinji Županijskog suda u Velikoj Gorici predao nove dokaze. Riječ je o nalazu sudskog vještaka kojeg je angažirala obrana o mogućnosti uporabe, odnosno mobilnosti šake optuženika.
Taj vještak, neslužbeno doznajemo jer je suđenje zbog zaštite interesa žrtve zatvoreno za javnost, navodi kako su od suda angažirani vještaci paušalno ocjenjivali mogućnost pokretljivosti Škarine šake. To je za obranu bitno jer Škaru terete da je žrtvu silovao prstom.
Također su zatražili i dopuna vještačenja s obzirom na djelomično promijenjenu dinamiku događaja. Oštećena je, naime, na ispitivanju promijenila dinamiku događaja rekavši kako joj Škaro u trenutku počinjenja silovanja prstom nije prišao s leđa nego od naprijed. Pa je obrana zatražila dopunu vještačenja i na tu okolnost.
Sutkinja je stoga morala prekinuti glavnu raspravu koja će se nastaviti nakon što se vještaci očituju.
Podsjetimo, tužiteljstvo Škaru tereti da je djela počinio tijekom lipnja 2019. te do 10. kolovoza 2019. u prostorijama AK Siget, čiji je bio predsjednik. Škaro od početka tvrdi da nije kriv.
Osim iskaza žrtve, njezinih roditelja, liječnice, kojoj se žrtva povjerila, te još nekih zaposlenika AK Siget, tužiteljstvo je prikupilo i materijalne dokaze. Među njima je DNK vještačenje žrtvine haljine kojim je na gornjem obrubu i patentnom zatvaraču pronađen njezin, ali i Škarin DNK. Njegov DNK nađen je i na donjem obrubu iste haljine.
Žrtvi je zbog proživljenih trauma dijagnosticirana akutna posttraumatska reakcija na stres.
Škaru su uhitili 4. rujna 2019. godine na povratku iz BiH. U studenom 2019. godine, nakon malo više od dva mjeseca istrage, Županijsko državno odvjetništvo u Velikoj Gorici optužilo ga je za kaznena djela silovanja i spolnog uznemiravanja.
Suđenje mu je počelo 21. rujna 2020. na Županijskom sudu u Velikoj Gorici. Na ročišta dolazi sa slobode jer je 24. listopada 2019. pušten iz istražnog zatvora nakon što je dao ostavku na mjesto predsjednika AK Siget te su ispitani svi svjedoci.
U međuvremenu je krajem lipnja na Općinskom sudu u Novom Zagrebu prihvaćena Škarina tužba protiv Nove TV, koja je u emisiji Provjereno emitiranoj 5. rujna 2019. objavila ispovijest žrtve. Zbog duševnih boli sud mu je dodijelio odštetu u visini od 30.000 kuna, pisao je prvi Telegram.