To je to što me zanima!

Covid potvrde u zdravstvu pregledavat će glavne sestre

No, na koji način će se provoditi kontrola još uvijek nije poznato, jer pravne služba Ministarstva zdravstva i Ministarstva rada i mirovinskog sustava još nisu završile uputstva
Vidi originalni članak

Valjanost covid potvrda i testova zdravstvenog osoblja u bolnicama utvrđivat će se na ulazima pojedinog odjela, a glavne sestre bit će kontrolori, piše u utorak Jutarnji list.

Za točno deset dana svi zaposleni u zdravstvenom sustavu, kao i oni koji nisu zaposlenici bolnice ali rade unutar bolnice, te zaposlenici u domovima za starije i nemoćne na posao će moći isključivo uz predočenje covid digitalne potvrde.

POVRATAK NA FAKULTETE Fuchs: Fakulteti mogu sami odlučiti hoće li od studenata tražiti covid potvrde za nastavu

Konkretno, morat će predočiti dokument kojim dokazuju da su cijepljeni, da su preboljeli bolesti ili da su testirani. No, na koji način će se provoditi kontrola još uvijek nije poznato, jer pravne služba Ministarstva zdravstva i Ministarstva rada i mirovinskog sustava još nisu završile uputstva.

Ključna su dva pitanja: kako će izgledati organizacija testiranja i na koji način će se penalizirati oni koji odbiju testiranje.

Kako dnevnik neslužbeno doznaje u više zagrebačkih bolnica, što se tiče organizacije sve je spremno. Bolnice imaju punktove za testiranja, a samih testova imaju dovoljno.

Također doznaju da je plan bolnica provjeru potvrda decentralizirati, odnosno da se provjera covid-statusa zaposlenika ne radi na jednom mjestu (ulazu u bolnicu) nego na ulazima na pojedine odjele, a za to će najvjerojatnije biti zadužene glavne sestre odjela.

ALADROVIĆ NAJAVIO Obavezne covid potvrde i u sustavu socijalne skrbi: 'Uvest ćemo to vjerojatno 1. listopada'

Razloga je za to više. Prije svega, na taj se način ne bi stvarale gužve na jednom mjestu. Osim toga, glavna sestra odjela poznaje sve zaposlene te ih s lakoćom razlikuje od pacijenata. Nakon što jednom provjeri covid-status zaposlenika, narednih će dana znati tko je od njih cijepljen, a tko treba na testiranje te cijepljenima neće svakodnevno kontrolirati covid-potvrdu.

Situaciju olakšava i činjenica da su zaposlenici bolnica cijepljeni među prvima i to organizirano, u svojim ustanovama, tako da je više-manje poznato tko se cijepio. U zdravstvenom sustavu cijepljeno je oko 70 posto ukupnog broja zaposlenih, a još je dio njih prebolio koronu pa sama organizacija ne bi trebala biti problematična, donosi Jutarnji list.

Idi na 24sata

Komentari 21

  • manijak na dopustu 28.09.2021.

    Što ako Covid unese cijepljeni doktor?

  • šerlokholms 25.09.2021.

    Ovim režimom koji sada uvode će samo dokazati koliko cijepljeni šire zarazu: - necijepljeni će biti 2x tjedno testirani, znači da će u slučaju zaraze COVIDom-19 biti odmah detektirani i poslani u samoizolaciju bez mogućnosti da šire zarazu kolegama i pacijentima. - cijepljeni se neće morati testirati i oni će ostati jedini koji mogu širiti COVID-19, a znanstveno i u praksi je dokazano da i oni šire COVID-19 jednako kao i cijepljeni. Dakle, ovaj pokus u zdravstvu će samo dokazati koliko cijepljeni šire COVID-19. Kako će to gospoda zastrašivaći objasniti narodu.

  • and. 21.09.2021.

    Uz sav ozbiljan posao koji imaju... A povrde ionako ne funkcioniraju, vidjelo se još u Utrechtu.

Komentiraj...
Vidi sve komentare