Revolucionarni Walkman ugledao je svjetlo dana 1. srpnja 1979. godine, a iako nije prvi prijenosni glazbeni player, Sony je zasigurno unio revoluciju u glazbu u pokretu
Donio je revoluciju u glazbu; Walkman slavi 35. rođendan
Sonyjev Walkman danas slavi 35. rođendan, a od predstavljanja prvog modela TPS-L2 1979. godine prodali su više od 220 milijuna Walkmana. Prodaju ih još i danas, no dolaze u nešto drukčijem obliku.
Zasigurno, Walkman je jedan od proizvoda koji su pretvorili japansku tvrtku u globalnog lidera, ali ovaj je prijenosni player donio revoluciju i u glazbu. Tijekom '80-ih i '90-ih bio je jedan od najpoželjnijih gadgeta koji je očaravao mnoge svojim kompaktnim dimenzijama i užitkom koji je pružao dok smo na njemu slušali pjesme koje smo netom snimili s radija.
Glazba je postala uistinu pokretna, a Walkman je predstavio i prijetnju glazbenoj industriji. Danas možda izgleda nezgrapno, no čak je i Cliff Richard snimio posvetu pokretnoj glazbi.
Sam Walkman nastao je zahvaljujući želji Masarua Ibuke, suosnivača kompanije koji je htio slušati glazbu tijekom dugih letova. Inženjeri u Sonyju 1978. godine preradili su snimač Pressman, koji je bio namijenjen novinarima, i nastao je manji uređaj koji se toliko svidio šefu kompanije da ga je odlučio progurati na tržište, piše Time. Predstavio ga je i šefu kompanije Akiju Moriti, Sony se bacio na razradu i 1. srpnja 1979. Walkman je predstavljen.
Do kraja mjeseca prodali su tek nekoliko tisuća komada, a nakon akcije na tokijskim ulicama zainteresirali su ljude za maleni gadget i do kraja kolovoza planule su sve zalihe. Ubrzo je uslijedila i verzija koja je mogla snimati na kazete.
Kasnije su stizale druge verzije, a u '90-ima i Discman te drugi mediji. Dolaskom digitalnog doba, Walkman i dalje živi u raznim verzijama, a Sony je prodavao i W800i telefon.