Hrvati iz najbrojnijeg i najnaprednijeg obližnjeg mjesta Boričevac, saznavši za pokolj u Brotnji, izbjegli su noću pod vodstvom boričevačkog župnika Vladimira Stuparića, svih otprilike 2000 duša u Kulen Vakuf. U mjestu je ostalo 55 stanovnika, isključivo žene, djeca i starci, koje su srpsko-komunistički ustanici sve do jednoga pobili, a samo mjesto sravnili sa zemljom. Nakon Drugog svjetskog rata Hrvatima nije bio dopušten povratak u Boričevac, a i dan danas raseljeni potomci Boričevljana (najviše ih je u Sibinju i Bjelovaru) vode borbu za povrat nasilno oduzete imovine svojih predaka. Danas u Boričevcu žive samo dvije obitelji Hrvata.
Dk
Deaktivirani korisnik
17.7.2016.
Odustani
dobro,al pokusaj smanjit dozu tog sto uzimas...pojelo ti mozak
Us
Usora1
17.7.2016.
Odustani
Ivo Lola Ribar heroj: tek sad mi je jasno zasto sipanse nisu evoluirale
Dk
Deaktivirani korisnik
17.7.2016.
Odustani
Pa po tebi ispada da uopće nije bili ni ustaša ni Njemaca ni nikakvih Kvislinga u 2. svjetskom ratu već su se partizani tukli između sebe, ili čak ustaše su bil
i anđeli a partizani kvislinzi.
Prikaži još ↓
Us
Usora1
18.7.2016.
Odustani
čarli367: ne muti vodu, to gore nije receno, ustase su se iz tih mjesta povukle ili bile primorane povuci, nadleznost za taj prostor imali su italijani a preko
u bosni nijemci no u tim selima nije bilo ni jednih ni drugih. i nisu se partizani tukli izmedju sebe nego su skupa sa cetnicima ucestvovali ili pasivno promatrali pokolje da bi po onoj staroj (kad se dvojica tuku treci profitira) tek naknadno formirali svoje postrojbe koje su tek puno kasnije usle u sokobe sa tim istim cetnicima.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .