Da se kratko prisjetimo. Prije vojne intervencije i uvođenja zapadne demokracije, Libijci su imali besplatno školovanje i liječenje. Računi za struju nisu postojali, jer je električna energije za građane bila besplatna. Krediti kod banaka bili su beskamatni. Svaka majka bi nakon poroda dobila 5 tisuća $. Svaki bračni par nakon sklapanja braka, primio bi od države 50 tisuća $ bespovratno, kako bi mogao kupiti stan. Prilikom kupovine automobila, svaki Libijac mogao je računati na 50% participacije od strane države. Cijena goriva iznosila je 0,14 $. po litri itd. Tada nije nitko u Libiji niti u snu pomišljao da će jednoga dana morati pobjeći iz svoje zemlje. U proteklom radoblju EU se bavila uvođenjem demokracije u zemljama Afrike i Bliskoga Istoka, uglavnom putem NATO saveza. Takvo je ponašanje izazivalo žestoke polemike i suzdržanost mnogih u Europskom parlamentu. Djelomice zahvaljujući pojedinim članicama EU, uništene su pojedine velike laičke države i diktature poput Libije, Iraka i Sirije.
Kl
Kljusek
25.8.2015.
Odustani
ovo je sve toćno, gadafi je prihod od prodaje nafte djelio svojem narodu
yt
ytrewq
26.8.2015.
Odustani
Sve je to točno, ali prije nije bilo "demokracije" u Libiji. Mora se odabrati između blagostanja i "demokracije". Zapad je za Libiju odabrao "demokraciju".
Cipelcug
26.8.2015.
Odustani
Narod mora misliti svojom glavom.
Kl
Kljusek
26.8.2015.
Odustani
iz priloženog se vidi da za neke narode još nije vrijeme za demokraciju a naročito na silu dovedenu demokraciju
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .