Netko će reći da je dobro kućište najbolje osiguranje, ali i da telefon mogu sami popraviti, no to nije uvijek tako, a na taj način možete i ostati bez jamstva na uređaje
Zbog ovih razloga mnogi se protive osiguranju mobitela
Ova godina već je donijela nekoliko odličnih telefona, poput LG G5 ili Samsungova Galaxyja S7 zbog čega mnogi već razmišljaju o nadogradnji uređaja. No, razmišljate li pritom i o osiguranju tog uređaja?
Naravno, osiguranje mobitela ima i protivnike, kao i svaki drugi tip osiguranja, koji će vam reći da je to trošak koji se ne isplati - no često se radi o mitovima koji baš i ne stoje.
1. Dobro kućište je najbolje osiguranje
U nekim situacijama to je točno, jer kvalitetna maska za telefon je jedino što stoji između uređaja i bliskog susreta s betonom. No, to vam neće puno značiti u slučaju dodatnim slučajevima krađe, gubitka uređaja ili pada telefona u vodu.
2. Prijava štete je prava tlaka
I nije baš tako. Štetu u Vipnetu možete prijaviti na besplatni telefon, a potrebnu dokumentaciju poslati mailom, što je prilično jednostavno.
3. Telefon možete uvijek i sami popraviti
Ako se vaš telefon može popraviti imate neke opcije, no morate paziti da ne poništite jamstvo. To se najčešće odnosi na zamjenu ekrana, oštećenje koje nas najviše muči, a mnogi od nas pribjegavaju ugradnji jeftinih i zamjenskih ekrana kod prijatelja od prijatelja.
4. Čemu osiguranje, ako ga nikad nećemo trebati
Ako se već kupili najnoviji top mobitel, možda i ne biste htjeli dodatno riskirati. Možda ga i nećete izgubiti ili baciti u zahodsku školjku, no s druge strane kasko osiguranje uzimamo isto zbog razloga što ako.
OVDJE saznajte više o Vip osiguranju mobitela